| Maya_9911 a întrebat:

Care a fost/este cea mai lunga relatie a voastra? happy Credeti ca sentimentele se mentin in timp, sau intervine obisnuinta si monotonia?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Am o relatie de un an si 2 luni, fiind prima mea relatie. Continua si acum, si sentimentele devin tot mai puternice pe zi ce trece. Nu ne "saturam" unul de altul.
Sunt de parere ca intr-o relatie nu are cum sa intervina monotonia, plictiseala, deorece mereu se gasesc lucruri noi de facut cu persoana iubita. Noi, de exemplu, de multe ori plecam de acasa spre o destinatie oarecare, doar sa fim impreuna, fara sa ne hotaram unde mergem, si facem totul impreuna. Ne jucam, ne uitam la filme, gatim, mergem la cumparaturi, la cinema, in parc, stam in casalove struck... o groaza de lucruri.si sunt sute si mii altele pe care le poti face.
Numai bine!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Actuala relatie care are deja 6 ani si jumatate. Sentimentele noastre au devenit mai puternice in timp, dar asta cred ca se intampla numai cu dragostea adevarata. Sentimentele superficiale se tocesc repede.

| Emma a răspuns:

2 ani, aproape [inca sunt cu el]

Nu stiu cum e la altii, dar eu inca il iubesc si cred ca atunci cand tii cu adevarat la o persoana, iubirea adevarata persista ca un parfum scump :X

XoXo

| lAuRitAs a răspuns:

1 luna si 2 saptamani cea mai lunga? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai lunga rel 10 luni...sj trebuie sa stii ce sa faci sa nu intervina monotoniatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia mea cea mai lunga a fost cam de 1 an dar a fost cu "intrerueri" adica ne mai certam dn cand in cand dar ra...parerea mea este ca dupa ce trece cam un an, 2, 3 intervine obisnuinta.cunosk cupluri de genul acesta

| SkiT a răspuns:

Pay. jumatate de ansad. ea ar fi vrut o veshnicie, dar eu am vrut ceva nou.sentimentele se mentzin. dar numai la cei care le au...

| Alina_5220 a răspuns:

Ma aflu in cea mai lunga care de fapt e prima si e de 3 luni cu mici certuri printre altele dar daca tineti unul la altul nu va veti plictisiwinking

Succes!:*