| Raluca28 a întrebat:

happy Am nevoie de o idee, de un sfat.
Acum aproape doi an (cred) mi-am facut o prietena...am inceput sa vorbim de toate, eram foarte bune prietene (dar virtual) uneori era singura persoana cu care puteam discuta... vorbeam foarte multe cu ea. eram prietene bune zic eu.
Inainte de venirea vacantei de iarna nu am prea vorbit. mi-a zis ca are programul f. incarcat si ca nu are chef de nimic. Am lasat-o in pace... nu i-am mai zis nimic.
Apoi m-a sters din lista de prieteni pe pe facebook, cred ca mi-a dat si ignor pentru ca nu-mi mai raspundea.
Am intrebat o prietena comuna daca cu ea vorbeste si mi-a zis ca da, vorbeste. Deci doar cu mine n-a mai vrut sa vorbeasca. s-o fi suparat pe mine, dar sincer nu stiu motivul...chiar nu stiu de ce. nu-mi amintesc s-o fi suparat... i-am trimis un mesaj pe facebook, nu mi-a raspuns, nu stiu ce mesaj sa ii trimit sa-mi raspunda.sa scot de la ea 2 cuvinte sa stiu macar de ce a rupt prietenia, uneori chiar ii duc lipsa chiar daca nu ne-am vazut niciodata, imi este dor sa vorbesc cu ea, si nu stiu ce as putea sa ii spun.
un sfat, o idee ar fi doarte buna!
Sper ca am ales bine categoria!
Multumesc, o sa dau si funda!

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Eşti sigură că acea prietenă comună nu a băgat strâmbe?

Eh, eu spun să-i trimiţi un mesaj prin care să-i ceri scuze şi să o rogi să-ţi spună cu ce ai greşit. Dacă nu îţi răspunde eu spun să o laşi pentru că asta înseamnă că nu are un motiv anume pentru care a făcut asta sau pentru care să fie supărată. E o prietenie virtuală, nu-ţi bate capul aiurea. E normal să îţi fie dor să vorbeşti cu ea. A devenit un fel de monotonie... poate chiar asta a determinat-o să rupă prietenia cu tine. Plictiseala...

2 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Incearca sa scrii esentialul ca lumea oboseste sa citeasca totul, Sugestia mea si intruna si recomandarea mea este, sa ii ceri scuze daca ai suparat-o, sau spune-i ca a fost singura persoana cu care si-a impartit bine si rau, si cu care a meritat.

| andrey96 a răspuns:

In primul rand dua ce relatezi tu, da e suparata.Si deoarece este o prietena virtuala nu stiu de ce te consumi atata.Stiu despartirea de un prieten apropiat chiar si necunoscut doare,stiu si eu,sunt trait.Dar pentru asta nu trebuie sa disperi, un,, prieten'' care face asa nu iti este prienten cu adevarat.Doar o metoda de plictiseala.Las-o si ramai cu restul de prietenihappyMULT SUCCES!
Serus