| AlinaTha112 a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat timp de 4 luni, ne-am despartit ( mai precis el s-a despartit de mine O.o ) laughing, " -pentru ca nu ne mai intelegeam " (zicea el). Si dupa o saptamana dupa ce ne-am despartit am intrat pe facebook-ul unei colege si am vazut o discutie intre ea si fostul meu cum ca el mi-ar fi dat papuci pentru o alta colega de'a mea care nu imi este foarte apropiata ( o cunosc doar de un an ). M-a amuzat si totodata m-a si enervat conversatia lor i-am trimis'o si fostului meu sa vada ca am aflat ADEVARATUL motiv si nu am mai vorbit cu el de atunci, specific ca : eu, fostul meu, si curva de care el s-a indragostit suntem in aceeasi scoala.
Dupa 4 luni de zile cat s-a tinut dupa "fata aia" si si-a dat seama ca nu are pentru ce sa isi piarda timpul cu ea pentru ca el practic nu exista pentru ea desi am aflat de curand ca au mai avut o relatie de aproximativ 2 luni de care eu habar n-aveam :O... ceea ce ma scoate din minti -_-. Ma rog, dupa 4 luni m-a sunat ( nu stiu de unde a facut rost de noul meu numar ), ideea e ca m-a sunat sa isi ceara scuze si etc, si sincera sa fiu are o vrajeala si niste texte carora nu pot sa le rezist, dar incerc sa nu arat asta ^_^, si ma tin ferm pe pozitie sa nu ii acord a 2 - a sansa.
Mai am momente de impas, ca acesta in care nu stiu ce sa fac, marturisesc ca e primul meu iubit si inca il iubesc mult, dar sunt FOARTE orgolioasa laughing si FOARTE incapatanata straight face. Dati-mi un sfat! ( chiar nu mai stiu ce sa fac mai ales ca imi e foarte dor de el ) >- Funda celui mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Chiar ma intreb cati ani ai. Probabil in jur de 13.
Uite cum sta treaba. Nu o sa-ti dau sfaturi de mare cunoscatoare. Nu pretind ca am nu stiu ce varsta si vasta experienta in relatii. O sa-ti dau niste sfaturi de viata,pe care mintea ta de copil normal ca nu le intelege. Nici nu le stie probabil. In primul rand nu este vorba de incapatanare, razbunare, suferinta, orgoliu, tradare etc. Nu suntem intr-o telenovela. Un baiat care se comporta in felul asta e un pericol in primul rand. Te-ai gandit ca poate respectivul baiat este genul golanas? Chiar vrei sa umbli cu un baiat care maine poimaine ar putea sa-ti zica "dati chilotii jos sau nu te mai bag in seama"? Aici e vorba de ce fel de specimen e. Si daca umbla cu toate curvele care sunt disponibile sa-l reguleze nu te merita. Esti soricelul care pica in plasa lui. Te-ai mai gandit si la faptul ca poate nu pune suflet in relatia asta? Poate el doar se joaca in timp ce tu disperi si iti faci aluzii.In al doilea rand nu ati fost impreuna prea mult. 4 luni e foarte putin. Mai incolo o sa ai relatii care poate o sa se incheie dupa 1 an, doi, trei..asa se intampla in general dupa varsta de 15 ani. Pentru ca abia atunci incep relatiile sa dureze cu adevarat. Dar nedezvoltati inca complet la tartacuta la un moment dat "fericitul cuplu" isi ia adio. Nu te agata acum dupa un tip, si mai ales dupa ce ati fost impreuna doar 4 luni. Nu e alesul. Nu o sa te mariti cu el si nici nu o sa va intemeiati o familie. Este doar un baiat. Un simplu coleg care isi si bate joc de tine. Nu trebuie sa ma asculti. Mai ales ca poate am vorbit pe un ton putin superior. Dar ce iti zic eu acum vei realiza si tu peste 2-3 ani.

| AlinaTha112 explică (pentru Kriss96):

De fapt, am 15 ani, si da aici ai scris ceva ce chiar nu mi-a picat prea bine mai ales cand stiu ca ai dreptate, tocmai de asta i-am propusa sa ramanem amici si daca el chiar tine la mine are ocazia sa imi demonstreze odata cu trecerea timpului, nu stiu daca este sau nu alegerea corecta dar este ceea ce simp ca am nevoie acum, iti multumesc nult pentru raspuns si chiar ai mare dreptate in tot ce ai spus happy!

| Kriss96 a răspuns (pentru AlinaTha112):

E foarte bine ce ai facut. Daca nu este o curva masculina iti va demonstra cu timpul. Ma bucur ca nu te-am suparat si ca te-am ajutat.

19 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Mai bine ai fi indiferenta cu el, nu merita atentia ta.

| Dariusuu a răspuns:

Nu ştiu ce poţi iubii la e, până la urmă el te-a părăsit şi te-a abandonat.

Lasă pe altcineva să te facă fericită.

| AlinaTha112 explică (pentru Dariusuu):

Nu stiu daca... exista altcineva straight face, care sa reuseasca asta, adica noi doi suntem mai nebuni in sensul ala de a ne bate, tachina, gadila pana radem cu lacrimi laughing in public, adica aveam cel mai frumos cuplu din scoala... aveam straight face

| Dariusuu a răspuns (pentru AlinaTha112):

Poate că el chiar nu ştie ce vrea, dă-i motive să te cucerească atunci.

Să ai grijă de tine.

| Danysan a răspuns:

Profita de tine ...stie ca acolo in sinea ta ti la el si poate sa fac din tine ce vrea. Daca tine la tine cu adevarat chiar si despartit nu se combina cu alta ...statea el ce statea si apoi tot la tine se intorcea (asa mai zic ca puteai sa-i mai dai o sansa laughing-dar in cazu tau tu esti rezerva :-P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti niste idioti!

| AlinaTha112 explică (pentru anonim_4396):

Stim! laughing Multumim la fel! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Far impas! este un comis voiajor, azi aici maine-acolo. Nu si-a dat seama de afectiunea si sentimentele care le-ai avut fata de el sa fie sanatos, baieti sunt destuiwinking

| Ichnat a răspuns:

Fi incapatanata!
Tu nu esti de schimb! Daca nu a mers cu o alta fata vine la tine?!

Daca peste alte 2 luni vede alta fata, te lasa balta? Si in cazul in care nu merge relatia vine la tine?! straight face

| AlinaTha112 explică (pentru Ichnat):

Exact intrebarile astea le-am pus si eu lui, totusi el s-a mai plans ca respectiva fata il tachineaza, il pupa, musca ETC. Si nu l-am crezut, credeam ca vrea sa ma faca geloasa, mi-a zis si ca i-a placut de ea intr-un timp si am ras de el pentru ca fata e extrem de urata si nu are nici o calitate sincer laughing + stiu ca tine la mine in felul lui mi-a demonstrat'o happy dar totusi e chestia aia cu " Daca te iubea nu te parasea " asta nu imi pot explica straight face...

| Ichnat a răspuns (pentru AlinaTha112):

Exact! happy Acum zice orice! happy Era un banc pe care il auzisem:

Prinde pisica soarecele si cand sal manance, soarecele ii zice:
- Nu ma manca, vezi eu stau acolo in gaura aia din perete cu mama, ti-o aduc pe ea! Hai pisico e si mai mare, carnoasa...
Pisica ii da drumul soarecelui, iar el fuge in gaura!
Invatatura: "Un barbat o promite si pe masa ca sa ajunga la gaura!" big grin

| AlinaTha112 explică (pentru Ichnat):

Adevarat, dar poate in alte cazuri, el nu e genu' si stiu ca nu isi doreste asta acum... Totusi istet soricelul laughing)

| Ichnat a răspuns (pentru AlinaTha112):

Deciziile sunt ale tale! happy

| Vgeln a răspuns:

Da-l in ma-sa! N-ai de ce sa-ti bati capul pentru el. Ca sa-l uiti, cel mai bine cand te gandesti la el, sa-ti amintesti toatele fazele naspa pe care ti le-a facut laughing
Baieti mai sun cu carul. Nu s-a oprit lumea la eawinking

| AlinaTha112 explică (pentru Vgeln):

Adevaratttt! Multumesc de incurajari happy

| b3atryss a răspuns:

Tocmai ai spus ca esti foarte orgolioasa si incapatanata foarte bine ......nu merita sa ii mai dai o a doua sansa pentru ca daca te iubea cu adevarat nu te lasa pentru alta iubirea se demonstreaza nu se spune happy

| AlinaTha112 explică (pentru b3atryss):

Mi-a demonstrat'o in trecut, poate atunci ma iubea... straight face Eu i-am propus sa fim prieteni (amici) si mi-a spus ca el nu o sa se poata obisnui cu postura de a-mi fi doar prieten niciodata :'(