| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma epilez in zona intima ma mananca de nu pot sa merg pe strada voi aveti problema asta? cum o rezolvati?

2 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Cu ce te epilezi? eu n-am probleme de acest gen. poate te iriti, inlocuieste lama, aparatu de ras sau cu ce te epilezi cu altceva cum ar fi cremele sau spray-urile depilatoare. daca poti suporta incearca si ceara, dar nu te fa acasa, mai bine te-ai duce la un salon, acasa te poti rani. Incearca ca dupa fiecare epilare sa te faci cu o crema.si un lucru important.nu te expune la soare imediat dupa ce te-ai epilat pentru ca nu e bine. epilarea se face cu minim 12 ore inainte de expunerea la soare.Mai bine te-ai face de seara sau cel mai bine cu 1-2 zile inainte sa mergi la plaja.Si nu uita de crema!

| Parintele a răspuns:

Parca ai mai pus intrebarea asta..si s-a raspuns mai devreme.