| mirelaQSW a întrebat:

Cand ma masturbez am orgasm in 3-4 minute si am si orgasme multiple, cu prietenul meu am acelasi orgasm in 30-40 minute. care e cauza?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Propune-i sa incerce sa te satisfaca, sa-ti provoace placere prin petting prelungit daca este nevoie.S-ar putea sa functioneze iar sexul sa fie doar la final ca incheiere, ca un fel de "cireasa de pe tort". Este posibil ca organismul tau sa reactioneze la stimulii externi, prin actionarea asupra zonelor erogene prin metode mai neconventionale. Se stie deja foarte bine cat de sensibila e acea mica zona, care gratie celor 8000 de terminatii nervoase cu care e inzestrat clitorisul este centrul excitatiei maxime. Si daca faci si tu parte din "normalul" marii majoritati, atunci clitorisul este cheia catre paradis. Si se pare ca daca-l ataci direct, frontal, nu da rezultate asa de bune ca atunci cand intai sunt atinse si stimulate zonele adiacente lui. Ca atare, spcialistii sexologi sugereaza sa-ti indrumi partenerul astfel incat sa-ti stimuleze intai zonele adiacente, inainte de a atinge direct clitorisul. Si ca sansele sa fie de 100%, sugereaza-i sa foloseasca pe langa degete cat mai mult limba. Ajuta mult.Mult succes.

| Emilian65 a răspuns:

Iubitul tau nu stie sa te atinga la punctele sensibile ca sa ajungi in timp scurt la orgasme multiple. Spune-i care sunt punctele tale sensibile care sa te duca la orgasm multiplu si nu-l lasa sa lucreze asa mult si pe ghicite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai orgasm cu prietenul tau? cand faceti sex normal?
daca da, sa stii ca ai mai multe sanse sa ajungi la orgasm daca iti face sex oral sau doar isi foloseste mana, decat prin sexul normal.

| Klandestin a răspuns:

Poate ca nu il atragi destul, ghideazal si tu spre punctele forte. Sau ii el prea copil...

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Tu sti mai bine cum sa te lucrezi laughing

| cameleonu05 a răspuns:

Spune-i ce vrei sa iti faca, ce iti place, pe unde ce si cum ca daca il lasi pe el sa mearga pe ghicite...o sa astepti mult si bine.