| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Cand o domnisoara se marita cu singurul baiat din viata ei, este inevital ca dupa o perioada de timp sa se intrebe "oare cum era cu altu?"? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Parerea mea e ca e o tarfa. Cum sa intrebe asta in fata celui care o iubeste? Clar ca doar isi bate joc.

| Ana_4223 a răspuns (pentru Aleqa):

In acest caz ar parea a fi o tarfa, dar intrebarea nu a fost pusa sub aceasta forma, ci sa se intrebe pe sine, deci in acest caz este normal, nu pe sotul ei

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic, e o intrebare pe care mi-am pus-o si eu.
Ma gandesc ca daca m-as fi oprit la primul barbat din viata mea, nu as fi stiut ce inseamna cu adevarat o relatie sexuala exceptionala, ci doar una buna. dar pe vremea aceea i se parea suficient (desi stiam ca se poate mai bine). Acum, cu al doilea partener simt ca nu se poate mai bine, deci nu am nici o curiozitate. Oricum, daca iti iubesti partenerul, ramai doar cu curiozitatea nemarturisita, fiindca nu vei face nici un pas in plus.

| Zenithf a răspuns:

Mai degraba se intampla asta cu cele mai experimentate. Adica, avand termeni de comparatie, si avand in vedere ca anterior evenimentului au cautat ceea ce este mai bun din toate punctele de vedere, este foarte probabil ca se vor gandi si dupa daca au facut alegerea cea mai buna samd.
Pe cand imboldul uneia care a fost domnisoara cand s-a maritat va fi tot timpul de apropiere de perechea ei.

| mona a răspuns:

Da,se intreaba in sinea ei cum ar fi fost cu altul[cunosc cauri de genul asta]

| bsb a răspuns:

Pe scurt nu se va intreba asta.
Pe lung:

Odata un barbat intelept (bunicul meu) mi-a zis ca in viata unei femei, ea nu trebuie sa aleaga dintre doi barbati. Pentru ca daca l-ar iubii pe primul nu ar exista al doilea.
Daca sti sa-i dai tot ce vrea, ramane a ta. Felicitari daca ai reusit sa faci asta.

| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Buna. Cred ca este o curiozitate pe care si-o pune subconstientul tau, tinanad cont de faptul ca ti-ai unit sufletul cu al altui om vezi cum decurge regimul sau de viata si de aceea esti curioasa sa pui in balanta viata acestuia cu al altuia, sa vezi cum este viata celuilalt, cum te-ai simti cu el. Stai calma, este ceva normal. Sper ca te-am ajutat, te-am pupat:*.

| Ana_4223 a răspuns:

Daca avem o problema cu sotul normal ca ne intrebam, adica oare daca ma maritam cu altul tot aceeasi problema aveam? cam asa este, dar daca totul merge perfect in casnicie nu avem nici de ce sa ne intrebam oare cu altul cum era..adica puteam sa spunem ca daca ma maritam cu altul nu era asa, sau chiar daca merge perfect in casnicie ne putem intreba asta, este o curiozitate omeneasca.

| Diux96 a răspuns:

Daca il iubeste cu adevarat nu cred ca se va intreba deoarece cand iubeti o persoane nu te-ai putea vedea intr-o relatie cu alta, dar este strict parerea mea.

| nicosweet a răspuns:

Eu nu sunt de aceeasi parere Turqoisse..si cred ca esti fata..si nu cred ca niciodata tu nu te-ai gandit la chestia asta. orice fata se gandeste cum ar fi cu altul..asta nu inseamna ca e o tarfa.sau k neaparat gata se duce sa incerce cu altul, pur si simplu e o curiozitate..ca de exemplu:cum ar fi fost daca eram baiat..deci..nu trebuie sa etichetezi oamenii astfel, doar k nu esti de acord cu asta..DECI Calupaianjen, sunt sigura k orice femeie isi pune problema asta...

| ursachy a răspuns (pentru nicosweet):

Ai dreptate ...si noi noi barbatii chiar daca ne iubim nevestele si noua ar trebui sa ne spuna ''tarfe'' deoarece orice barbat isi pune cum ar fi cu alta cu siguranta' si cu siguranta reuseste sa vada cum e cu alta sau cu mai multe. Asa si femeile ..doar daca ar fi o relatie extraconjugala paralela.atunci e mai grav si risi sa-ti pierzi nevasta/sotul, iubit/iubita