| Dearscorpion a întrebat:

Ce parere aveti daca o fata s-ar marita la 17 ani, ce atitudine aveti fata de asta, e oare dragoste adevarata?

Răspuns Câştigător
| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Nu putem judeca pe nimeni. Daca fata si-a gasit cu adevarat alesu, un baiat care o iubeste si este reciproc, au planuri de viitor, se inteleg si au incredere unul in celalalt tot ce pot spune este sa aiba nororc in viata. Nu aveam dreptul sa ne bagam in viata nimanui. Este decizia fiecaruia cand si cu cine se casatoreste. Degeaba la 25 de ani cu un betiv care nu o iubeste. Mai bine la 17 cu un baiat cu viitor care tine la ea.

11 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

E prostie curata.La 17 abia cunosti iubirea.In plus, nu iubesti la 17 ani cum iubesti la 25 sau cum iubesti la 30.Sa te casatoresti ai nevoie de o anumita doza de maturitate si de responsabilitate, iar la 17 ani, in timpurile astea, ma indoiesc sa exista.

| pink10 a răspuns:

In primul rand nu se poate marita la 17 ani happy Nimeni nu va oficia legal casatoria happy In al doilea rand, nu cred ca ar trebui sa se grabeascawinking Poate peste 1 - 2 ani va intalni alta persoana si ce va face? Consider ca la 17 ani, o fata nu este foarte pregatita pentru propria familie si nici nu poate avea mari responsabilitatiwinking

| unknow a răspuns:

E inconstientza adevarata! poti sa fi libera! dc sa nu te bucuri de asta si sa te mariti? 1 straight face. daca vrei, te poti culca cu el, te poti muta cu el... poti face ce vrei, dar nu este bine deoarece esti mica si la varsta asta esti fluturatica,. iti spus sigur ca peste 2 ani,. o sa vezi alt baiat ca care o sa vrei sa fi, plictisindu-te cel vechi! iar un divort nu e asa simplu, pe cand o despartire da!

multa bafta, si minte multa! :*:*:*

| Narcis2007 a răspuns:

Nu e dragoste adevarata...asta aparea abia pe la 25 de ani

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Mi se pare totusi mult prea imatura ca sa isi inchda viata intr-o casnicie! funda?

| Andreutsa25 a răspuns:

Pai hai sa punem lucrurile in paralel...ti-ar placea sa stai acasa si sa faci mancare sau sa iesi in club? Ti-ar placea sa stai sa faci curatenie sau sa lenevesti si sa te relaxezi? Ai prefera sa muncesti si apoi sa faci si treburile casnice sau sa mergi la scoala si sa vii acasa unde gasesti totul de-a gata facut de parintii tai? Ai vrea sa stai acasa si sa ai discutii cu sotul tau sau sa iesi cu prietenele la suc fara nicio problema? In plus, o casnicie la un moment dat cere si copii, iar un copil cere si mai multe responsabilitati...

Cand te gandesti sa faci un asemenea pas trebuie analizate toate lucrurile ce vor urma si cele pe care le pierzi.La 17 ani esti inca un copil si nu e nimic mai frumos decat adolescenta, viata fara griji si numai distractie, crede-ma...

| MaditsSaaa a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se poate marita cu acte, decat la 18

Cat despre atitudine...e viata ei, fiecare face ce vrea.
Poate fi dragoste, fie se casatoreste din cauza unei situatii financiare proaste...

XOXO

| Tinkerbell_5346 a răspuns:

O fi dragoste adevarat dar isi pierde o parte foarte importanta din viata. Partea intre 17 si 23-24 de ani e o periaoa frumoasa care nu e bine o pierzi cu chesi de familie. E bine sa ai iubit. vine in catvatimp si copilul si atunci or sa vina si mai multeresopnsabilitati. Pt 17 ani vin prea multe responsabilitati pentru a le putea duce.cel mai bine este dupa 22 de ani.

| CynicalCunt a răspuns:

Sa inteleg ca ai 17 ani si vrei sa te mariti.

| CynicalCunt a răspuns:

Si nu o baga p'aia cu "o prietena"rolling on the floor.

| Alex1997fun a răspuns:

Se poate marita la 17, dar trebuie foarte multe acte...Sunt foarte multe cazuri in care se marita fetele sub 18 ani deoarece dragostea invinge totul. Poti sa faci ce vrei.E viata ta!