| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre melodiile lui Nimeni Altu'?

94 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Cui ii place auditie placuta.winking
mie una nu happy

vivi

| ViVi a răspuns:

Are versurile interesante dar nu prea ascultwinking

vivi

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Părere obiectivă sau subiectivă? Obiectiv: Are versuri bune, are flow, cântă bine, are versurile cam prea triste dar asta îl diferenţiază de alţii.
Subiectiv: Îmi place foarte mult melodia "Înger şi demon" de la el. Am ascultat-o de foarte multe ori... Şi îmi mai place "Lăutarul din beci" unde explică printre altele care e faza cu versurile care le are ("când îmi pun mintea fumată /sau inima îndurerată pe beat /cine crede că fac rap e chiar tâmpit"). În general îmi place.

| Ea12345 a răspuns:

De ce se tot insinueaza ca muzica aceasta(gen Nimeni Altu, Parazitii etc etc) inspira incultura? E purul adevar.decat Ina sau alte rahaturi, mai bine ceva real.
cat despre el, da, ascult si inteleg mesajele lui. S'o tina tot asa!

| Ea12345 a răspuns:

Nimeni Altu este pentru mine un al doilea umnezeu.Traiesc zilnic cantandu'i melodiile, simt fiecare vers in parte.E arta, e genial, e pur, e marfa!
Am tricoul, am dat precomanda si astetpt cu nerabdare,, transmisii in distors".
Pace!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cand spui MUZICA, te gandesti si la cultura...
Cand spui Valeriu Sterian, te gandesti la cultura, istorie, revolutie, libertate...
Cand spui Nimeni Altu'... Mai continui?

| jony a răspuns:

Nimeni Altu o arde prea tare sa fim seriosi, iti atinge sufletul cu piesele lui, ne putem mandrii cu un Hip Hop -er ca el!

| Lale_2033 a răspuns:

Mie imi place Nimeni Altu, mai ales melodia Inger si demon, dar asta nu inseamna ca nu ascult si alte genuri muzicale. Ascult si muzica care induce cultura, dar ascult si melodii in care ma regasesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Bloo2 a răspuns:

Parca tot prefer parazitii... big grin .eh. laughing gusturile nu se discuta...

| asya a răspuns:

Nu mai exista,, nimeni altu" ca el! Melodiile sale exprima doar purul adevar...

| EnjoiProSkater a răspuns:

Imi palce Nimeni Altu` dar melodia inca o poveste ma surprins.

| KiSS_4146 a răspuns:

Nu imi place

| metonst54 a răspuns:

Mie imi plac, adevar nefiltrat big grin

| eretuf a răspuns:

Nu-i rau... personal imi place mai mult NANE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E perfect). si poet pe deasupra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau ca nu e mai popular si ca nu-l cunoaste lumea, dar in acelasi timp imi pare bine pentru ca versurile lui pot sa le am linistit in suflet si sa stiu ca sunt pentru minewinking nu si pentru celalat de langa mine...
Omul asta nu e om... imi pare bine ca nu-l intelege lumea, il inteleg eu pentru totibig grin. e idolul meu... desi el traieste intr-o lume morbida si sociopata (cum se si numeste casa de discuri)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni altu e adevarata cultura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prea tare omu, bv lui. Il respect foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lora nu compara tu manele cu Nimeni Altu..sunt sigur ca ai ascultat o melodie si ai intrat aici sa iti dai tu cu parerea..Asculta'l tu pe Salam si pastreaza'ti prostiile pentru tine..Respect Nimeni Altu' happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un raper foarte bun pentru romania care s-a impus destul d bine...astept incontinuare piese noi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Nopti prea lungi - Remixurile - download exclusiv @ www.sociopatrecords.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm...Nimeni Altu? prea tare omu` asta! toti zic ca nu e cine stie ce sau ca nu le place. intr-adevar "gusturile nu se discuta" dar nimeni nu stie prin cate a trecut el. Mai exact, toate melodiile pe care le are in care zice de mama care e suparata si de tata care e beat se refera la parintii lui. Si melodia "Inca o poveste" se refera tot la el. L-au gasit vecinii si norocul lui a fost ca nu a murit, a stat si la Balaceanca asa cum zice in melodie. Toata stima si tot respectu` pentru el ca a reusit sa treaca peste toate! Cat despre melodiile lui... sunt triste dar pur adevar! Ascultati melodia "Fii ai bravilor soldati" are niste versuri pe care nu le gasesti nici in cel mai cunoscut cantec patriotic.

| Mike17Tyson a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca e vorba de el in melodia Inca o poveste?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este cel mai tare. melodiile lui imi dau putere sa trec peste multe ceea ce spune este adevarat...fiecare melodie o stiu pe dinafara iti multumesc ca existi Nimeni altu.esti cel mai tare. tino tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Interesante comentariile voastre, mai ales ca n-aveti ALTCEVA DE FACUT decat sa criticati muzica unui om. daca aveti chef de criticat duceti-va la concerte si spuneti-i personal ce aveti de spus. si fata CARE ESTE antimanele se contrazice MAXIM(2 cai frumosi) mai uitati-va mult pe net, stati cat mai mult in casa sau...traiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E prea bun omu`

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru cunoscatorii in domeniu, pentru cei ce iubesc miscarea hip-hop din tara noastra Nimeni Altu' e "unul" din cei ce stiu sa o zica pe fata.scrie,canta si vorbeste liber despre lucruri absolut reale.stie sa sa faca ascultat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Respect nimeni altu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai tare, cele mai adevarate versuri! respect nimeni altu'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca canta bine.bravo lui
eu il ascult