| ancutza_2191 a întrebat:

Cand o fata devine femeie si cand un baiat devine barbat?

8 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Cand isi vor asuma responsabilitatile vietii.

| St3fU a răspuns:

Dupa ce au primul contact sexualthinking

| DeEAஐ a răspuns:

Cand creste maseaua de mintelaughing

| ema69 a răspuns:

Atunci cand sunt dezvoltati atat fizic cat si psihic.Sexul nu are absolut nici o treaba cu asta.

| Dunnamite a răspuns:

Ha, dupa primul contact sexual. o, da! hop, am bagat "cheia-n broasca" si sunt barbat, si respectiva devine femeie!
d p v biologic, fata devine femeie la prima menstruatie, barbatu' probabil cand ii da' parul' pe fata (barba) si dupa ce ii "cobora ouale"!
dupa aceea intervine educatia si felul cum ne purtam in societate, felul cum gandim, cum traim, si cum ne rezolvam problemele. aceste trasaturi sunt foaaaarte importante in definirea femeii si a barbatului.
cand o femeie se simte implinita si protejata, de cel cu care isi traieste viata, se refera la acesta ca fiind "barbatul ei"... iar barbatul cand se simte implinit si sustinut de cea cu care isi traieste viata, se refera la aceasta ca fiind "femeia lui"...
(multe de zis, multe de aratat)

| Khanikua a răspuns:

Dupa ke nu mai stunt virginihappy

| aumih16 a răspuns:

Cand si-au indeplinit etapele vietii de regula

| inteleptul_9804 a răspuns:

In general cand nu pun astfel de intrebari pe net.