| andreea_6355 a întrebat:

Cand stai cu cineva de unde iti dai seama ca tine la tine si vrea o reletie serioasa? unii baietii se dau drept"indragostiti", vb frumos dar cu adv nu le pasa de tine...plz

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt niste indicii, dar nu sigur. In primul rand daca are rabdare cu tine. O rabdare pe care altii n-ar avea-o. Daca nu intelegi acum, intelegi mai tarziu. Un alt indiciu este daca incearca sa te determine sa faci ceva ce nu vrei. Trebuie sa-ti respecte alegerile. Daca nu te preseaza si e rabdator, poti incepe sa ai incredere in el, dar treptat, si vezi cum decurg lucrurile. Cine vrea o relatie serioasa nu se grabeste prea tare, pentru ca stie ca are timp. Pana la urma de ce vrei asa mult o relatie serioasa? Daca-ti place de el, va puteti simti bine impreuna atat timp cat va doriti amandoi asta si va intelegeti bine. Daca in curand va apropiati mai mult si nu iti va mai conveni tie ceva la el?
Daca ti-e teama ca doar vrea sa profite de tine, atunci nu te grabi, o luati usor si nu ii permiti presiuni.

| Anca a răspuns:

Faci fel si fel de teste.
De exemplu, ii ceri ajutorul in anumite chestiuni, esti atenta la cum se comporta cu altele si cum se comporta cu tine ( daca e vreo diferenta ), te prezinta lumii, chiar si parintilor, isi face planuri de viitor cu tine, nu sare sa se culce cu tine din prima seara. Si mai sunt. dar depinde de persoana.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cred ca asta îţi dai seama tu.Doar daca eşti oarba nu'ţi dai seama când un baiat sta cu tine din interes sau pentru că ţine la tine.Doar nu or fi băieţii aşa buni actori.

| stweety10 a răspuns:

Pai asta iti dai seama pe parcurs, in timp, adica daca stai cu el de o saptamana si se poarta frumos cu tine, nu poti sa fi sigura ca te iubeste, trebuie sa treaca un timp sa iti dai seama ce sentimente are fata de tine.

| claudiea79 a răspuns:

Tine la tine si este o relatie serioasa daca sinteti impreuna de doi sau trei ani. iti face cumparaturi; duce gunoiu; se plimba cu tine pe strada; iti face cadouri si surprize; te saruta si e tandreu; iti gateste; iti intinde rufele pe sirma; are grija de tine cind te imbolnavesti.ne te lasa sa cari greutati. vrea sa se casatoreasca cu tine. face curatenie cu tine; vorbeste cu familia lui despre tine. va faceti planuri de viitor

| lolLyX a răspuns:

prin faptele pe care le face pentru tine, dk te-a ajutat vreodata cu ceva, sau ti-a fost alaturi intr-un moment greu pentru tine

| kindar27 a răspuns:

Baietii pina nu se satura de distractii, nu doresc nimic serios, mai ales daca e sub 20 de ani!