| adeeelina a întrebat:

Cand stau pe spate imi bate ceva din burta.
Chiar sa fiu insarcinata? Stau pe spat si mi se ridica burta asa ca si cum ar bate ceva. Dupa doar o saptamana jumatate e posibil asa ceva? La o sarcina?

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu
cred ca te gandesti tu prea mult la asta, si de-aia ti se pare.

Abh
| Abh a răspuns:

Probabil simti pulsatiile aortei abdominale.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Cu siguranță nu este sarcină!

Nu știu din ce motive dar mi se întâmplă și mie. Chiar și surorii mele.

Nu îți face grijiwinking

:*

| TąNyą a răspuns:

Doamneee eşti disperatăă! E a 45325325346093496534 oarăă.

Înţelege NU AI CUM SĂ FI ÎNSĂRCINATĂ! Du-te la control ginecologic, fă-ţi 100000 de teste dacă asta te ajută să înţelegi odată că Nu eşti!

FantaSZy.

| Marynna a răspuns:

O femeie insarcinata simte miscarile fatului la cel putin 4 luni de sarcina, deci gandeste-te daca nu ai avut vreun contact si mai demult, in plus, o sarcina, inseamna si lipsa menstruatiei, si dureri de sani, eventual greturi, o mica crestere in greutate, asa ca nu te speria doar de sarcina care ar putea avea 1 saptamana jumatate, dar daca vrei sa fii sigura, fa-ti un test de sarcina poate sa iti spuna daca esti insarcinata la minim 10 zile de la contactul sexualhappy

| 123Aalexa a răspuns (pentru Marynna):

Daca nu am contact sexual?
Si nu mi-a venit ciclul

| Mihai_2777 a răspuns:

Nu este posibil, stai linistita si mie mi se zbate burta asa inca se vede (sunt baiat) daca ai fi insarcinat in o saptamana un embrion nu s-ar zbate in halu ala, hai ca am m-am distrat bine, pa pa

| catty443 a răspuns:

Nu, si totusi e o saptamana jumate, nu are cum. dar daca tot iti e frica sa nu fie dl sarcina, du-te la ginecolog. dar nu cred.
probabil e vreo artera. d`aia laughing. stai linistita, mi se mai intampla si mie cateodatawinking

| Stefania . a răspuns:

Daaaa sigur esti gravida laughing vezi ca saptamana asta s'ar putea sa nasti! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este artera aortahee hee si nu esti insarcinta pune pe oricine pe spate si pune mana pe burta ei sa vezi ca e la felhee hee [bataie asemanatoare inimii]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine se misca ceva in burta foarte tare de vreo 7 luni, la inceput se zbatea incet si trebuia sa ma uit foarte atenta ca sa observ dar acum parca a crescut si se zbate tot mai tare, il si simt cum se zbate noaptea, parca respira ceva si daca stau pe spate si mi trag un pic burta se vede foarte tare cum pulseaza ca o inima, parca vrea sa iasa afara, nu stiu ce sa mai fac am fost la 2 doctori si mi au facut ecografie si zic ca nu am nimic ca sunt artere dar eu nu cred pentru ca nu am mai vazut la nimeni asa ceva, va rog ajutati-ma, ce ar putea fi

| Alexandru_Boboc_1966 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la mine se intampla la fel cred ca sunt tigariile ar fi posibil

| Maria_Alexia_Cezar_1984 a răspuns:

Nu știu Cum sa încep, dar mie se întâmplă la fel sunt tare speriata, noaptea mă trezesc ca îmi mișcă ceva îmi partea stângă, sunt foarte speriata