| Maya_9911 a întrebat:

Credeti ca sentimentele se mentin intr-o relatie dupa ce trece o perioada de timp?happy dar despre relatiile la distanta ce parere aveti? Multumesc! kiss

4 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Din parerea mea e' ca nu se mentin! de ce? depinde de persoane sau de persoana. Daca la inceputul relatie totul poate sa para ok, mai incolo e posibil sa iti dai seama ca te.ai inselat amarnic in privinta asta. Si se poate intampla chiar si dupa 2 luni sau chiar 1.
Depide de persoana cu personalitatea mai puternica sau care are mai multa incredere in el/ea insusi/insasi. Aceea persoana va fi capabila sa manipuleze pe cealalta. Si asta poate fi sa isi bata joc, sa faca glume proaste pe seama lui/ei, cu toate ca exista relatie intre cei 2. Sentimentele se schimba mereu, pe paecursul relatiei, apar lucruri noi mereu, alte persoane intervin si tot asa. Daca nu sunteti pe aceeasi linie nu puteti fi cu aeeasi idee mereu sau sa cadeti mereu de acord.

Relatile la distanta au devenit ceva standard de cand e messsu asta. Mai ales de curand. Si nu, nu merge. E distanta in 1 rand, Incepi sa visezi si e posibil sa nu va vedeti. Plus ca nu stii ce face el acolo, cu toate ca zice ca e in pat, el poate fi in spatele discotecii. Mai ales ca baiat nu se poate mentine cu o "relatie" la distanta si mai ales pe termen lung 2luni3, 4, 5, apar fete. e tentat. si tot asa. Trebe incredere, dar asta e la inceput. Cu timpu se distruge tot. Suferi si tot felul de lucruri si sentimente

| AnonimA a răspuns:

Buna daca iubesti cu adv nu ai cm s te desp d persoana aia chiar daca ai destui ani impr sau daca sunt departe unu d altulkiss

bafta

| Deea_1734 a răspuns:

Daca exista iubire se mentine, eu spre exemlu sunt impreuna cu un baiat de jumatate de juumatate de an timp in care ne-am vazut doar de doua ori si relatia noastra e vie si frumoasa, asadar se poate.bafta

| darkmonster a răspuns:

Relatii la distantathinking
de ce nu?happy.
dragostea nu are limite:]. Dar va tine numai daca ambele persoane chiar se iubesc, doar daca iubirea e reciproca.In cele mai multe cazuri nu prea tin relatiile la distanta, dar merita sa`ncerci; x.
huugs.