| AnElIkE a întrebat:

Ce fel de anticonceptionale sunt bune pentru a nu te ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InesIlinca90 a răspuns:

Http://baby.unica.ro/......grasa.html

Din cate stiu, anticonceptionalele ingrasa, dar datorita tie, m-am documentat pe net si am observat ca anticonceptionalele nu ingrasa...Eu ti-am dat un site.Mai cauta, dar eu totusi zic sa intrebi un medic.

7 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Anticonceptionalele nu se iau ca si bomboanele. Ai nevoie sa mergi la ginecolog si sa-i spui tu sa iti dea acele analize care definesc ce anticonceptionale poti lua tu. Mergi la spitalul militar in capitala, la sectia ginecologie si vezi cate fete sunt la un pas de operatie din cauza ca au luat anticonceptionale dupa ureche. Am avut o amica ce a patit la fel, de acolo stiu cate fete suferinde sunt in acel spital, la acea sectie. Si sunt tinere (24-30 de ani). Alt aspect pe care ar trebui sa-l stii, este ca anticonceptionalele nu impiedica fecundarea de catre spermatozoid a ovulului, ci pur si simplu miracolul vietii se produce, dar acel suflet nu se poate prinde de mucoasa uterina si astfel se infaptuieste un avort. De aceea biserica nu este de acord cu anticonceptionalele. In caz ca vrei sa iei anticonceptionale doar pentru a-ti regla ciclul menstrual, atunci e alta poveste.
Bafta si sarbatori fericite!

| AnElIkE explică (pentru answer):

Multumesccc...si voua la fellll

| Amelya02 a răspuns:

Cele recomandate de doctor, medic ginecolog, in urma rezultatelor unor analize!

| AnElIkE explică (pentru Amelya02):

Pai asta e faza ca nu stiu ai mei ca mi-am inceput viata sexuala ca pui mei am 14 ani

| PinkSky a răspuns:

Cel mai bun anticonceptional este sportulhappy Crede-ma am luat si eu multe anticonceptionale si am slabit 1kg 2 dupa ce am renuntat fara sa mananc aproape nimic am pus 20 de minehappy Nu-ti recomand.

| Lia09 a răspuns (pentru PinkSky):

N-ai prins ideea!