| RAY a întrebat:

Care baiat e mai atractiv la prima vedere, un baiat care este inconjurat de fete mai mereu este in jurul lor sau un baiat care sta mai mult in gasca cu baieti printre baieti?

32 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu baietii, si de obicei pe mine ma atrage cel mai activ din acel grup.

| RAY explică (pentru Adry05):

Cel mai atractiv, popular, smecher din grup, faza e ca si alte fete il plac pe acel baiat

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Stiu, dar genul asta ma atrage pentru ca si mie in general imi place sa fiu centrul unui grup. Cand ies cu prietenele mele, cam sunt cea care vorbeste cel mai mult, face glume si asa, deci e cumva genul meu de caracter si e normal sa caut asta si-n alta persoana. Ma atrag si tipii mai linistiti, dar nu exagerat, adica sa scot cuvintele cu clestele de la el dar intr-un context de gasca desigur ca ma atrag cei ce ies mai mul in evidenta.

| RAY explică (pentru Adry05):

Relati de lunga durata ai avut cu acesti baieti?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Da. laughing) A fost chiar cea mai frumoasa relatie a mea dar in acelasi timp tot faza asta cu popularitatea ne-a si indepartat pana la urma.

| RAY explică (pentru Adry05):

Da is place sa bagi baieti in lista prieteniei nu?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Imi place sa am si prieteni baieti. happy Dar nu ii bag ca imi place, ii bag ca nu suntem compatibili si nu imi plac ca si comportament.

| RAY explică (pentru Adry05):

Daca uni din ei viseaza la o relatie tu le dai sperante false? au un comportament prea feminizat sau?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Sunt prea pampalai sau pline de frustrari pe care si le arata gen `ca sunt urat` si asa mai departe. Nu zic acum ca suntem toti multumiti, fiecare le are pe ale lui, da nu te apuci asa sa le insiri. Ori sunt prea insistenti, nu le raspund ca am treaba, incep sa ma bombardeze cu mesaje. Sau nu raspund la timp, imi reproseaza si-s obositori.
Nu le dau sperante false, daca imi pierd interesul pentru un baiat trebuie sa fie chiar prost sa nu-si dea seama ca incep sa ma port indifernt, sa-i raspund in 3 cuvinte, sec si nu initiez eu deloc conversatii.

| RAY explică (pentru Adry05):

Zimi te rog dupa o intarnire tu i scrii acel baiat sau astepti el sa isi scrie/sune?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Depinde cum a mers intalnirea. laughing Daca am ceva sa-i zic sa se lege de seara respectiva (gen am discutat de ceva pe drum si mi s-a intamplat ceva asemanator cand am ajuns) si ne-am simtit bine, am ras, etc. ii scriu, daca nu, astept sa-mi scrie.

| RAY explică (pentru Adry05):

Daca te place una ea te suna nu? cum esti tu cand placi un baiat?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Incerc sa vorbesc cat mai des cu el, incep o conversatie eventual si incerc s-o fac sa mearga, daca nu merge, inseamna ca n-am conexiune cu el. Am experimentat de atatea ori sa dau de persoane cu care sa nu pot trece de 5 fraze si persoan pe care abia le-am cunocut si nu am timp sa zic tot ce am de zis ca nici nu ma mai stresez daca nu am ce vorbi cu cineva ca stiu ca nu e vina mea.
Eventual incerc sa-i dau de inteles ca vreau sa si iesim, flirtez subtil cu el sa vad cum reactioneaza etc,

| RAY explică (pentru Adry05):

Consideri ca fara o atractie fizica poate exista iubire?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Nu dar atractia fizica poate veni si iubind pe cineva. Gen eu am avut un iubit care prima data nu m-a atras fizic dar am vorbit cu el si s-a creat o conexiune atat de frumoasa intre noi si am tinut atat d mult la el incat mi se parea mai frumos decat orice barbat de pe planeta si nu exagerez. Da, poate ma uitam si la baieti frumosi ca e normal dar nu l-as fi dat pe el pentru aia

| RAY explică (pentru Adry05):

Te inteleg, orbita de iubire, de ce fetele rar se indragostesc de baieti din lista prieteniei ce le lipseste oare?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Probabil sunt prea inmuiati asa si se arata mult prea `sclavii lor`. E o diferenta intre a te purta frumos cu o fata si a fi obsedat sa nu faci vreo greseala. Acea obsesie devine enervanta si obositoare cu timpul. In plus, aia nu prea mai au masculinitate in ei iar femeile asta cauta. Alea de s-ar uita la barbatii feminizati, sunt alea carora le plac fetele sau si fetl si baietii laughing

| RAY explică (pentru Adry05):

Catelusi,imi spunea o fatuca ca cauta un badboy pe care sal sensibilieze si tu cauti la fel?

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar. E o poveste frumoasa aia dar nu prea cred in ea. Sa nu fie catelus e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu baietii

| AndreiWeisz a răspuns:

Cel inconjurat de o singura fata laughing

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Una si buna asa e, smecher de cartier

| AnoAnonima0 a răspuns:

Un baiat care sta mai mult cu baietii.De ce? Pentru ca mi se pare "gagicar" si cu pofte cel care sta intre fete si nu e prea placut sa umble din floare in floare.

| RAY explică (pentru AnoAnonima0):

Si daca cel care sta printre fete e vazut ca fratele lor mai e atractiv? ma refer la un baiat cu un comportament feminim nu masculin

| JDBere a răspuns:

Unul care sta singur. E abordabil, printre fete nu sta deci nu ai concurenta iar cu baietii nu e deci iti va dedica mai mult timp

| QueenMedeeaAS a răspuns:

Un baiat intr-un cuptor cu microunde.

| Mirela18 a răspuns:

Cred ca unul care are poate realiza mai mult decât aceasta întrebare stupida.

| RAY explică (pentru Mirela18):

De ce e stupia intrebarea femeie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu cred ca intrebarea e incompleta, fapt pentru care nu poate fi raspunsa concret.
Iti raspund cu o intrebare:Care fata e mai atractiva la prima vedere, o fata care este inconjurata de baieti mai mereu sau o fata care sta mai mult in gasca cu fete?
Conteaza mai mult caracterul si aspectul fizic.
Cine a spus "Spune-mi cu cine umbli ca sa iti spun cine esti" s-a inselat partial.
De ce ti-ar pasa de "mai atractiv la prima vedere"?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la baieti cu comportament feminim vs baieti cu comportament masculin

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Esti atractiv in felul tau, nu trebuie sa urmezi un standard impus de altii.
Important este sa te simti bine in pielea ta.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

E si asta e un adevar