| plantezridichi a întrebat:

Care considerati voi ca ar fi prima dragoste?
Un crush inocent de gradinita sau scoala primara; tipul/tipa pe care ati placut lulea in liceu si ti se parea ca lumea o sa se sfarseasca cand aflai ca nu e reciproc; sau prima relatie mai serioasa care chiar a avut o poveste draguta

Intreb de curiozitate ca am tot auzit variante diferite, de genul "L-am placut in clasa a 2-a. A fost prima mea dragoste bla bla"

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Exact de chestii de genu eu zic ca exista mai multe feluri de prima dragoste, cel de care iti place prima data (cand esti mic), apoi cel fata de care ai avut sentimente cu adevarat si apoi cel cu care ai avut prima data o relatie lunga, frumoasa, unde a existat iubire cu adevarat din ambele parti.

| RAY a răspuns:

Cand simti ca a te sinucide e mult mai bine decat sa mai traiesti o clipa fara EA, atunci iubesti cu adevarat cand te sacrifici pentru persoana iubita

| Freya1 a răspuns:

La mine prima dragoste a fost la 12 13 ani.Zic prima dragoste pentru ca atunci am simtit perima oara acei fluturasi in stomac, am avut pentru prima oara insomni din cauza ca ma gandeam la el, simteam nevoia mereu sa il vad, sa il am in preajma mea.Deci se poate sa te indragostesti si de la varsta mai mica daca simti acele senzatii si le constientizezi.
Prima iubire am avut-o dupa si am si ramas 8 ani impreuna.

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

Si acum esti single?

| Freya1 a răspuns (pentru SG1995):

Nu.Am o alta relatie...

| SG1995 a răspuns:

Prima dragoste? Ehm e o tipa cu vreo 13 ani mai batrana, intalnita intr-o tabara de vara in 2014, eu aveam 19, ea 32. Am vazut-o nu am vorbit nimic cu ea, fusese doar o saptamana, mi-a luat un an sa trec, si cand am dat de FB-ul ei am inteles ca era logodita si intre timp s-a casatorit. Deci a fost ceva nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima variantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupã parerea mea toate sunt "povesti drãgute" singura dragoste este de sine, daca nu te iubesti pe tine insuti nimeni n-o face.