| Pentrak0 a întrebat:

Sunt intr-o nedumerire... deci as vrea sa abordez o tipa pe Facebook, iar eu am fost in generala + primara cu ea, iar acum suntem la licee diferite (cls 10). Ideea e ca nu-s cum sa o intreb ca sa iesim undeva. adica sa incep cu "Buna" apoi "Ce faci?" si gen dupa sa o intreb cum e in liceu la ea si dupa sa o intreb daca sa iesim? SPER sa ma ajutati si sa nu faceti misto

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cu "buna" si "ce faci" incep toti.
Ea probabil ca o sa raspunda ca bine sau iti va da doar seen.
Nu ti se pare ceva monoton?
Daca nu o cunosti bine, cerceteaza-i putin profilu si incepe cu o remarca personala si fa-o sa vorbeasca despre ea.
Fetelor le place sa vorbeasca despre ele.
Asa vezi si ce ai si ce nu in comun cu ea si nu vei deschide subiecte plictisitoare si irelevante pentru ea.
Nu fi mereu serios, fi carismatic si foloseste-te de joculete sa o tachinezi intr-un mod placut si jucaus.
Daca nu e interesata, asta e.
Nu are rost sa insisti.
Dar nu ai de unde sa stii pana nu incerci.
Succes!

| BogdanBz a răspuns:

Poti sa o intrebi ce mai face si sa ii ceri sa iesiti la un suc sa depanati amintiri impreuna. Avand in vedere ca ai fost in clasa cu ea atatia ani, cu siguranta sunt chestii comice care s-au intamplat si de care va puteti aminti si rade impreuna. in timpul intalnirii o poti aborda altfel si ii poti da de inteles ca o placi si vezi ce iese. bafta!

| Pentrak0 explică (pentru BogdanBz):

Ok mersi mult pentru sugestie frate laughing

| Ruptura a răspuns:

Asa eram si eu la 12 ani, m-am maturizat si mi-am dat seama ca-i cel mai penibil sa abordezi pe cineva virtual, daca vrei asa mult sa vorbesti cu ea te duci la ea, dar faza e ca esti timid. asta e atunci, ori treci la fapte ori mori timid