| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e frecventa raporturilor sexuale la care sunt dispuse femeile, in general, sa faca cu sotii sau cu iubitii lor? O data sau de mai multe ori pe saptamana? Sau poate si mai rar, o data sau de cateva ori pe luna? Sau chiar si mai rar de atat?

11 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Cel mai probabil o data sau de cateva ori pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare zi. Sau cel mult 2-3 zile.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Asta cu in fiecare zi doar daca e nimfomana sau prostituata de meserie. Eu ma refeream la o femeie obisnuita, in general. Daca ii ceri sex neveste-tii in fiecare zi, mai ales daca vine obosita de la serviciu si daca mai are si treburi casnice de facut, va ajunge sa creada ca ai luat-o de nevasta doar pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare persoană este diferită și are nevoi diferite...nu putem generaliza.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de apetitul fiecaruia, fiind perfect normal si zilnic, doar sa viand orinta de ambele parti.
Se mai rareste in timp, odata cu varsta si cu scaderea libidoului.

Răspuns utilizator avertizat
| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Asta stiu si eu. Eu asteptam ca raspuns doar o cifra. In incercarea de a face un mic sondaj din pura curiozitate.

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

Ai fi dispusa sa faci chiar zilnic sex cu sotul tau? Nu crezi ca te-ai plictisi la un moment dat daca ai face in fiecare zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o regulă poți face chiar și la câteva ore depune de apetitul tau sexual.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tonyc7):

Sigur ca as fi dispusa, de ce sa ma plictisesc, cand sunt cu omul pe care-l iubesc si sentimentul este reciproc? In dragostea adevarata nu iei pauze, iar daca apare rutina, cauti sa imbunatatesti relatia, sa aduci noutati, sa schimbi anumite situatii, ca sa o faci mai atractiva si mai placuta.
O casnicie nu se bazeaza doar pe sex, sexul este doar o parte din ea, dar sunt si alte lucruri la fel de importante care fac viata de cuplu si de familie interesanta, placuta, excitanta, unica, cimentandu-i bazele.
De altfel pot confirma asta, avand ataat experienta de viata.

| Freya1 a răspuns:

Normal ar fi ca in fiecare saptamana sa faca de câteva ori.Nu poti sa ai un partener si sa te culci cu el o data la cateva luni.