| victor333 a întrebat:

Care credeti ca este adevarata dragoste?

17 răspunsuri:
| quest_6999 a răspuns:

Dupa parerea mea sunt mai multe tipuri de dragoste adevarata,de exemplu dragostea de mama,tata,sora,frate si dragostea fata de o persoana straina care ataseaza un cuplu,In familie mereu va fi dragoste deoarece familia iti este aproape si la bine si la rau pe cand la un cuplu dragostea adevarata e aceea ca ambele persoane sa fie fericite impreuna orice s-ar intampla de exemplu cum intervine ceva mai grav, gata sa nu de-a bir cu fugiti unul din ei, sa se sustina unu pe altu, de exemplu daca acel cuplu se cunosc de ani de zile este posibilitatea ca ei sa moara fericiti impreuna, uita-te la bunici nostri de exemplu tongue eu asta consider ca este dragostea adevarata dupa mine

| IateyourCookie a răspuns:

Pentru mine dragostea adevarata e atunci cand iubesc pe cineva ataaat de tare in cat ma doare...

| KamyKaze666 a răspuns (pentru IateyourCookie):

Adica dragostea adevarata din care suferi dar tot iti aduce fericire nu?

| IateyourCookie a răspuns (pentru KamyKaze666):

Nu la asta ma refeream...adica atunci cand il vad pe "el" sa am acei fluturasi in stomac puternici, sa simt ca ma "doare" daca nu sunt cu el... nu stiu daca ai inteles la ce ma refeream

| KamyKaze666 a răspuns (pentru IateyourCookie):

Am inteles acum tongue

| WeaponGirl a răspuns:

Cea daruita de parinti...restul e Cancan laughing

| TheUnForgiveN a răspuns:

Cea fata de parinti.

| WR104 a răspuns:

O afectiune psihica, se poate trata, deci stai linistit, numai bine.

| KamyKaze666 a răspuns:

Si cea daruita de o fata si multi ve-ti zice : "huaaa doar cea de parinti e adevarata"
Dar ca si iubirea faţa de o fata sa fie adevarata trebuie sa o intalnesti pe cea potrivita happy

| Euletitia a răspuns:

In opinia mea, dragostea adevarata e cea sincera si care rezista in timp, depasind toate obstacolele. dragostea adevarata prespune respect fata de partener, sinceritate si fideliatte maxima. Atunci cand iubesti o persoana din adancul sufletului, nu doar ca nu o inseli sau minit niciodata, dar pentru tine celelalte persoane de sex opus nici nu mai exista, nici nu mai le mai observi, ea e unica si speciala pentru tine, e de neinlocuit, e cea mai frumoasa si minunata persoana din Univers in acceptiunea ta. Pentru aceasta persoana, ai fi dispus de orice sacrificiu, i-ai dona chiar si un organ sau sangele tau in caz ca ar fibolnava si ar avea neviie de asa ceva. Alaturi de persoana pe care o iubesti cu adevarat trebuie sa fii la bine si la greu, sa te bucuri pentru succesul ei, sa o incurajezi mereu si sa o consolezi cu dragoste si duiosie atunci cand sufera, e trista sau are o problema. fata de aceasta persoana nu ai secrete, ai incredere deplina in ea, incerci sa nu o superi jiciodata, sa nu o faci geloasa, sa nu o ranesti.

| Denis777 a răspuns:

Cea care nu este exteriorizata

| victor333 explică:

Dau funda haideti si cu alte raspunsuri

| victor333 explică:

Nimic din ce ma asteptam eu funda e pe hold

| Issabela26 a răspuns:

Dragostea adevarata este aceea pe care nu o poti exprima prin cuvinte(de aia nu iti pot spune mai multe)... este cel mai sincer sentiment dupa parerea mea

| Anticarul a răspuns:

Trebuie sa o simti, nu sa o astepti, poate fi in mai multe feluri.
o iubire sincera precum o lacrima de bebelus, putini au parte. Cand tu vei pune mai intai persoana care zici ca o iubeste, inaintea ta, aia e dragostea.
Cand tu ii vei dorii numai binele si de bine chiar daca numai esti langa ea, aia e dragostea. Atunci cand dragostea doare si iti face rau si tu o dai la o parte dar tot o iubesti si te gandesti si incerci sa ramai intr-un contact fara ca ea sa stie, aia e dragostea. Atunci cand vei face o fapta de altruism fata de persoana care ii spui te iubesc, aia este dragostea sincera. (Altruism - NU ca atunci cand ai mancat jumate din sandwich, te-ai saturat si oferi cealalta jumatate persoanei iubite.)
Atunci cand incerci sa iti exprimi iubirea atat de mult, incat orice ai face, tu inca mai crezi ca nu este de ajuns, te vor lovii lacrimi de iubire, vesele si te intrebi de unde. O sa iti dai seama cu adevarat DOAR atunci cand vei simtii dragostea sincera fata de o persoana. Nu vei afla prin intrebari si raspunsuri online. Va insemna mai mult decat viata ta pentru tine. Este greu sa transpui asa sentiment in litere si cuvinte, greu.

| uglyCORPSEbride a răspuns:

Dragostea nu exista. A existat. Acum nu mai exista.

| Daktary a răspuns:

O mai fi si dragoste adevarata dar daca ai bani te iubeste toata lumea.