| cristina a întrebat:

Care e cea mai frumoasa poveste de dragoste a voastra? dau fundita la cea mai frumoasa poveste de iubire

Răspuns Câştigător
| luta_8030 a răspuns:

Bine.chiar as dori mult sa o scriu povestea mea poate imi voi aduce aminte de aceste clipe si imi va fi mai usor sa trec aceasta sap{peste o sap imi voi vedea gurita dupa 9 luni de despartire}
pai a inceput totul pe 10 octombrie cu 4 ani in urma eram o pustoaica de doar 13 ani care visa inca la papusi.Si intr-o seara prietena mea ma invita la disco desigur am acceptat era prima oara cind merg intr-un asa local.si am mers. pina la urma disco a fost inchis si mi-a propus sa merg la un bar unde sint niste pr dea ei, pe care ii cunoasteam doar din ochi caci traiam toti pe aceeasi str numa ca erau putini (dntr-o alta lume). si am stat la masa am vb dupa care am facut cunostinta cu El am vb ce am vb si am decis sa iesim putin afara ma rog sa raminem mai singuri (asa el gindea pe cind eu nici nu imi faceam prob.am stat pe banca si am vb dupa care am mers acasa si s-a oferit sa ma conduca ma rog traiam pe aceeasi str.si asa am fost cu El timp de 1 luna in care timp am mai gresit si eu sarutindu-l pe altu(si acum imi e RUSINE SI IMI PARE RAU)el ma iertat si a fost bine. dar mie acest bine numi ajungea si ma plictiseam repede si in curind i-am dat papucii.Peste un timp o prietena de-a mea a inceput sa se intilnesca cu pr lui cel mai bun si vrind nevrind am inceput sa ne vedem cam des cu EL in gasca si am decis sa fim iar impreuna. Pu mine era o joaca caci stiam ca tine la mine caci tot timpul care eram despartiti imi dadea mesaje nicio o zi nu incepea fara buna dimineata si nu se termina fara noapte buna.si eram deja obisnuita.Asa neam hotarit sa fim din nou impreuna si nici acum inca nu intelegeam ca-l iubesc.Ba mai mult EL mai plecase in strainatate si stiam precis ca nu mai are fete si numi faceam griji. Pur si simplu imi traiam viata fara suferinte in dragoste.In scurt timp am avut balul de absolvire si eram cu un coleg afara discutam eram imbracata in haina lui ca imi era racoare.Stind asa frumos pe banca cu colegul de clasa vine EL(a dorit sa-mi faca o surpriza si nu mi-a spus cind vinde din strainatate)bine a venit si m-a vazut cu colegu si nu mi-a spus nimic neam salutat am dat sa-l sarut si nu m-a lasat si a fost fff rece cu mine.parca eram 2 straini vb asa m-am intors la coleg sa-i dau haina anuntindu-l pe EL si dupa 2 min m-am intors insa EL nu mai era plecase.
Venise vara pe care am petrecuto toata la parinti peste hotare o vara de care nu mai stiam nimic de El si imi lipseau mesajele lui(de care spuneam pritenenelor mele ca ma sicie)dar nu trageam mare atentie aveam alte preucupari.BN sia asa am decis sa ramin la parinti aici cu studile, insa trebuia sa maintorc acasa sa-mi rezolv documentele 2 sap tim scurt ins sa adeverit a fi cel mai frumos si dulce timp.IN prima seara acasa imi daa 1 sms un nr necunoscut si ma intreba cine e.era EL. i-am spus ca plec la parinti si ca degraba nu voi mai fi in tara el mi-a spus ca spre dim va fi in tara si mai bine ar fi sa neintilnim si sa vb. a 2 zi spre seara ma suna dar la moment atunci nu putem vb si i-am spus sa ma sune peste 1 ora si nu m-a sunat nici atunci nici peste 1 zi nici peste 2. a 3 zi spre seara eram in drum cu prietenii si din departare vedeam un cuplu uitindu-ma mai bine era el cu o domnisoara.am intrat repede in casa lasindu-mi prietenii nedumeriti.
si de aici incepea cosmarul. trecuse doar acea noapte si ziua urmatoarea dar pu mine trecuse o viata lacrimi ginduri suferinta si durere imi mincam coatele dc atunci cind era cu mine nu l-am pretuit dc am fost asa dc am procedat asa. abia atunci intelegeam cit de mult il iubesc si cit de rau e fara EL.NIci nu vreau sa-mi amintesc dar a meritat tot aceatsa pu 4 ani cita suferinta am provocat omului care ma iubeste.
urmatoarea zi am petrecuto tot in pat cu perna uda nici la tel nu rs nici nu mincam insa la acel suet nu stiu dc am rs era El si a spus ca isi cee scuze pu ca nu m-a sunat insa a fost plecat la tara si mi-a spus sa ne intalnim sa vb ca avem multe.Doamne eram intr-a 9 cer de fericire macar ca l-am auzit, insa tot drumul spre intilnire ma gindeam ca e ultima data in acea sara cind il vad si poate cu acea alta El va fi mai fericit.
Deci am ajuns neam salutat la acel simplu cf dupa care am inceput eu vorba si su lacrimi in ochi vb ca ii doresc tot bine din lume si mi-am cerut scuze de tot ceeea care la facut sa sufere si i-am spus ca poatea cu ea EL se va simti bine. El ma asc atent dupa care m-a sarutat si mi-a spus ca nu exista nicio alta si ncio ea in afara de mine ca ma iubeste si ca va fi numai cu mine.atunci...,cred ca nu voi mai simti niciodata ce am simtit atunci de parca miau drum la aripi si pot zbura.
Toate bine si frumoase insa 2 sap trecuse repede si trebuia sa plec la parinti. Ultima seara am plins amindoi si mia jurat ca ma va astepta si ca va fi numai cu mine.si asa au trecut 9 luni, 9 luni cu dragoste la distanta cu certuri impacari si cu fffffffffffffffffff muuuuuuuuuuuuuuuul dooooooooooooooooooooor din septembrie acum suntem in iunie si astept cu nerabdare simbata viitoare sa zbor acassa la gurita mea scumpa. Urmeaza discutii caci fara EL sa ma intorc nu am sa pot si nici nu vreau amei aici sunt diacord sa vie si sa ne facem aici viata impreuna urmaeaza sa vin si sa vb.numai ca n-am rabdare pina simbata mise pare ca e cea cea cea cea cea mai luuuuuuuuuuuuuunga sap.
ASta a fost si este poveste mea scuzama daca e cam lunga dar ca am scris aceste rinduri ma simt mai bine si traiesc din amintiri
sper ca nu te ai plictisit!

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi cine stabileşte care e cea mai frumoasă poveste de iubire. Tu?! Eşti expertă în aşa ceva, ai ceva atestat?!
Şi-n plus, ce-i aia poveste frumoasă de iubire?! Există şi poveşti urâte de iubire?! După ce criteriu sunt clasificate?!
Cea mai frumoasă fază a fost când una a pălmuit-o pe alta că s-a dat la "iubitul ei" (ăla fiind eu - deşi eu doar o sărutasem o dată - doar ea credea că e împreună cu mine, eu cu ea sigur nu laughing ). Cea pălmuită era ok pentru câteva partide de sex, dar cam atât căci creier avea puţin de tot (nu mergea pentru relaţii de lungă durată).
Pălmuita a venit apoi la mine să-mi spună că s-a şi bătut c-o fată pentru mine că vai ce tare mă iubeşte ea şi vai ce mare le-a fost mirarea amândurora când au aflat că eu între timp deja eram oficial într-o relaţie că deh... era o a treia mult mai puţin isterică şi mult mai dornică de sex decât primele două.
Salut!

| catthshshshs a răspuns:

Cu actualul meu iubit.
Ne-am intalnit cand nici unul dintre noi nu credeam ca o sa gasim un om serios, fidel si care sa fie capabil de o iubire sincera. Am descoperit in el persoana perfecta si il iubesc si acum ca in prima zi.
Avem 8 luni de cand suntem impreuna si viata mea este mai frumoasa ca oricand alaturi de el.

| anonimaa a răspuns:

Cred ca as sta toata ziua sa povestesc...mereu cand ma mai gandesc la prima dragoste [acesta este cea mai frumoasa poveste de dragoste pana acum] ma ia ceva pe sira spinarii si ma trec fiori. este un sentiment ciudat dar pana la urma dragostea te poarta pe cele mai inalte culmi si te coboara sub nivelul marii fara sa. ti dai seama.
am iubit. asa cum nu mai facusem pana atunci. o dragoste care avea sa ma traga in jos, sa ma faca sa uit de mine si care sa-mi dovedeasca ca nu iti trebuie mult ca sa te indragostesti.
totul a inceput pe neasteptate cand aveam 12 ani iar el era de varsta cu mine [eram in aceeasi clasa]. poate nu a fost primul baiat de care imi placuse dar clar a fost primul baiat de care m.am indragostit. cu el am avut primul sarut si m.am simtit cea mai norocoasa si fericita fata din lume... un sentiment pe care nu l.am mai simtit de atunci.
am avut o relatie de 1 an. poate prea lunga la vremea aceea eram inca mici si o relatie pentru noi nu era altceva decat o joaca doar ca eu nu am luat. o asa.
in acel an el s. a schimbat mult. a evoluat in ceva ce ma sperie si se agraveaza din zi in zi. a fost primul din clasa care a inceput sa fumeze [cea ce face si azi] si sa bea. poate si asta a fost un factor al despartirii noastre. in orice caz, A EVOLUAT. eu eram o copila depasita de situatie iar el cauta ceva mai bun. era obsedat sa atraga privirile fetelor pe strada si sa fie cel mai bun din gasca sa.
asa este si azi si uneori am senzatia ca nu.si mai aminteste ca am avut o relatie, nu.si mai aminteste ca poate m. a iubit, nu.si mai aminteste de mine.
sper ca ai avut rabdare sa citesti XOXO

| mihaela_7915 a răspuns:

Hmmmm. buna intrebarea. day dreaminge cam mlt de povestit dar iti spun p scurt totul s-a intamplat acum 2 ani sh cva.eu aveam prieten deja statean cu el de un an sh ceva, eram in gara cu nij prietene cand l-am vaz cu toate ca tineam la pr meu, l-am placut din prima clipa de cand l=am vaz.sh el se uita atent la mine.insa a fost ff dezamagit cand a aflat ca am prieten. apoi ne-am intalnit intamplatot tot in aceeasi zi dar seara la discoteca.eu ma certasem un pic cu pr insa m-am bine dispus cand l-am vaz p el. apoi din aceea seara il tot vedeam samb seara la disco.relatia mea cu pr nu mai era asa de grozava desii aveam un an sh cva.inainte de craciun aflasem ca el mai statea sh cu alta fata.sh ne-am despartit.am suferit mllllllttt... dar in seara de craciun am fost iar la disco. trebuie sa imi distrag atentia cu ceva sh am fost la disco.sh ghici. l-am vaz iar p el.in acea seara am stat de vorba am dansat un bluzz impreuna.aflase ca nu mai aveam pr.sh m-a intrebare daca are vreo sansa.de atunci am stat impreuna cred ca 4 luni. dar eu nu il uitasem p cel care m-a inselat ca fusase prima mea dragoste sh.sh l-am lasat p acest baiat minunat care m-a facut foarte fericita cat timp am stat cu el sh a plans mlt cand i-am zis ca nu mai putem continua pentru ca eu vruiam sa ma impac cu fostu.sh m-am impacat dar doar pentru o saptamana .ca.la fel mi-a facut.mai avea sh alta prietena.sh de atunci eu am stat cu mlti baieti dar doar asa.nu mai puteam sa pun suflet.sh dupa 2 ani d atunci, m-am reintalnit cu baiatul acela dragutz...sh ce crezi. el dupa 2 ani nu ma uitase sh mai vroia sa fie cu mine sh si in ziua de azi suntem impreuna sh ne intelegem super acum p 4 iulie facem 1 an sh avem planuri mari. sper ca ti-a placut povestea mea.kiss

| vip 2010 a răspuns:

Offf... Prima mea iubire am intalnit'o la scoala, cea mai buna prietena a mea, statea cu un tip, il admiram sincer imi placea si mie de el, dar niciodata nu i-am facut avansuri sau ceva de genu asta. Tot timpul am fost rece cu el, pana cand intr-o zi prietena mea, l-a inselat. Atunci, el a aflat si din intamplare pe strada si mi-a zis ca vrea sa stea de vorba cu mine, eu putin surprinsa am zis hai sa stau ca tot acolo sunt eu cu 5 minute. Mergem la o cafenea, si incepe sa-mi explice situatie, nici nu ma asteptam ca prietena mea sa-l insele, sincer. Incepuse sa-i dea lacrimile, iar eu ma uitam adanc in ochii lui si atunci am simtit ca am ceva sentimente pentru el.In acea clipa m-a strans de mana, si m-a intrebat daca mai putem sa ne mai intalnim si sa mai discutam, eu i-am zis sa-i mai de-a o sansa. A spuns ca '' o sansa nu mai exista''. Ne-am intalnit si a doua oara, si a treia si tot asa pana cand am decis sa nu ne mai ascundem de lume. Cand a auzit pritena mea ca eu stau cu fostul ei iubit, sa vezi ce scandal a facut, pana si-a dat seama ca formam un cuplu superb si s-a impacat cu ideea. Acuma vorbim ne saluta, ne vizitam ...totul e ok.big grin Slava Domnului big grin

| mistikk a răspuns:

Prima iubire hamm...greuu Era toamna scoala abia incepuse imi placea de el desi el nici nu ma observa au trecut anii si imi dadusem seama ca il placeam ca fraiera de 3 ani si el nici macar nu vorbea cu mine am decis sa renunt la el si sa caut altceva cand il vedeam parca totul se schimba din nou il iubeam complicata situatie toata lumea stia ca il plac dar el era foarte rece cu toata lumea prietena lui era prietena cu mine nu i-am zis niciodata vreun cuvant despre el ca nu cumva sa afle ca il iubesc dar ea imi spunea cat de rece se comporta cu ea si incet incet incepea sa-mi scada interesul a trecut ceva timp si un id misterios imi intra in lista curioasa incep sa il iau la intrebari cine este ce vrea de unde are id-ul meu? si imi spune tot am vorbit ceva timp pe mess incepusem sa il iubesc iar in fiecare zi vorbeam radeam era diferit la scoala era rece nu prea vorbeam dar pe mes vorbeam mereu in al doilea semestru de scoala a inceput sa imi vorbeasca si mai mult de atat chiar ma lua in brate si de ziua indragostitiulor s-a intamplat mi-a spus pe mess ce zici vrei sa fi cu mine? eu muream de el dar mi-am pastrat demnitatea si dupa multe incercari de ale lui am acceptat in sfarsit a fost frumos dar in suflet aveam un nod un regret am regretat ca l-am despartit de prietena lui si ea a suferit mult a fost o iarna de vis apoi dintr-o prostie ne-am despartit o idioata a bagat strambe intre noi crying

Răspuns utilizator avertizat
| andreutza94 a răspuns:

Uiiii :X. Numai cand ma gandesc ma trec o mie de fiori.batting eyelashes. Totul a inceput asta toamna cand am intrat la liceu. Niciodata nu credeam ca o sa gasesc fericirea asa de aproape, mai exact la clasa paralela. La inceput nici macar nu vorbeam, nici nu cred ca ma observase... Dar din prima clipa de cand l-am vazut am stiut ca el este alesul :X. Un tip inalt, bine-facut, destept, amuzant. Se intelegea foarte bine cu fetele de la mnie din clasa, numai cu mine nu vorbea deloc. Incepeam sa cred ca nu ii par draguta. Am stat asa vreo 2 luni de zile doar admirandu-l in pauza cum se juca cu fetele de la mine din clasa, pana intr-o zi... cand m-am decis sa il bag si eu in seama. Si de aici incepea povestea in sine. Am facut rost de id-ul lui si am inceput sa vorbim. un timp am stat distanta fata de el, dar apoi era clar pentru toata lumea ca eu il plac. Si el stia asta, dar nu facea niciun pas.Deoarece il placeam foarte mult am decis sa lupt pentru dragostea lui. Asa ca am devenit " frate si sora" intr-un timp. ne spuneam totul. ne dadeam sfaturi. M-am decis ca il pot cuceri intr-un singur mod, asta evident daca reuseam sa aprind o mica scanteie. Asa ca, am decis sa stau cu un baiat din liceu in sparantza ca il voi face gelos. Si asa a si fost! Se vedea in ochii lui gelozia si dorinta de a ma avea in bratzele lui. Bineinteles, relatia cu acel baiat nu a durat foarte mult pentru ca nu tineam la el. Apoi, pe 7 februarie( o zi pe care nu o sa o uit niciodata) am avut minunata surpriza de a imi cere prietenia, intr-un mod mai special daca pot spune asa:m-a cerut in casatorie big grin. A fost un moment minunat, evident. nu pe bune( nu suntem casatoriti) laughing. Imi amintesc si primul sarut plin de fioribatting eyelashes love struck Si totul a mers foarte bine si inca mai suntem impreuna si acum happy

| FrumoazaDya a răspuns:

Povestea mea incepe asa:eu o fata in clasa a 5 de 11 ani si el un baiat in clasa a 6 a de 12 ani.Noi doi aveam un prieten comun caruia i-am cerut ajutorul in privinta calculatorului.Prietenul nostru comun nu a putut sa ma ajute asa ca l-a adus pe el. A venit la mine el se pricepea la calc, dar cu prietenul nostru. A venit o data, de doua ori, de trei, patru pana cand intr-o zi mi-a soptit "vrei sa fii cu mine"eu am zis ca nu am auzit si sa vb mai tare dar era mama in casa si nu putea. Mi-a luat id si seara m-a intrebat daca vreau sa fim prieteni eu nu il placeam si mi-am batut joc de el spunandu-i ca ma mai gandesc. Dupa cam 1 saptamana. s-a zvonit ca suntem impreuca el s-a laudat eu m-am dus la el si i-am spus "nu mai visa eu nu o sa fiu cu tine niciodata" de atuci el si-a dat seama ca rad de el si el a continuat sa ma caute mi-a trimis bilete prin prietenul care ne-a facut cunostinta si eu l-am zis mamei ca nu ma lasa in pace.Mama s-a luat de el si el nu a mai vb cu mine sau cu mama(care era si este femeie de servici in scoala). Dupa un an doamana directoare a facut o tabara de 8 zile.Eu nu eram de acord sa mearga si el dar nu aveam ce face.Intr-o zi avenit la mine cu pretextul ca vrea traseul taberei i l-am dat si am plecat. A mai venit cu amicul nostru comun pe la mine dar eu nu prea il bagam in seama. A sosit si ziua taberei am plecat in tabara.In toate zilele ne-am certat nu exista seara sa nu ne certam. Dar in a cincea zi m-a luat de mana eu i-am zis sa imi dea drumul mi-am tras mana dar nu mi-a dat drumul apoi avenit cineva si mi-a dat drumul dar intr-adevar mi-a placut. Apoi mai pe seara am mers pe un munte deoarece era zona de munte si mi-a povestit tot ce simte el. Dupa ce ne-am intors din tabara eu i-am spus mamei ca imi place de el.NU stiam cum sa fac sa imi ceara i-ar prietenia deoarece dupa ce ne-am intors din tabara nu am mai vb.In tabara am invatat sa fac niste bratari din ate si m-am gandit sa ii fac si lui una si surorii lui (ei i-am dat-o sa i-o dea)Apoi el mi-a bagat iar id in lista si a intrat si mi-a multumit pentru bratara. Apoi a venit pe la mine si dupa cam o saptamana mi-a cerut iar prietenia.Si de atunci suntem in continuare impreuna si pe 28 decembrie implinim 4 luni si sper sa continue relatia cat mai mult posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind s-au paruit doua pentru mine.Iti poti da seama ce spectacol au dat? Ma simteam ca naiba pentru ca in fond nu-mi placea nici una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este iubitul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi vrea sa cititi cu atentie povestea mea si nimeni si nimic sa nu va deranjeze

totul a inceput intr-o seara, cand eu si sora mea ne duceam in sat pe alte fete pe la poarta, noaptea.Eu eram mica, aveam doar 9 ani iar sora mea avea 12 ani.
mie imi placea de cand eram mica de acest baiat pe nume ady, el avea 14 ani.in acea seara venise un prieten mai vechi de al meu, a venit ca masina si cu o lada de bara, am vaut toti si ne-am imbatat
parintii mei ma lasau in sat doar pana la ora 9:00, sora mea era si ea indragostita de ady si el fiind beat statea ca amandoaua
pe o parte o tinea pe sora mea si pe cealalta parte pe mine
sora mea mai sarutase ea baieti dar eu nu
dontr-o data pe ea o suna cineva si a trebuit sa se indeparteze de noi
in momentul in care ea a plecat
ady m-a sarutat(mi-a bagat limba in gura)si ea dupa ce ca eram ffff indragostita de el ma simteam ca in al 9-lea cer
sarutul a durat cam 1 min intreg
nu ma mai puteam oprii
timpul trecuse ca o clipa si era 12 noaptea
in acea seara m-am uitat la ceas si am plecat acasa (invatasem prima oara cum sa sarut in baiat)
dupa ce am plcat ady trebuia sa plece la ora 12 dupamiaza la bucuresti
am ajuns prea tarziu sa-mi mai i-au ramas bun de la el
in schimb eu nu insemnam nimic pentru el
a venit dupa o luna si nu m-a bagat in seama
plangea m in continu
lui ii place de sorumea
cand ii vedeam ca se saruta
plecam acasa plangand si ma taiam peste tot pe maini
cand imi curgea sangele simteam ca, kurge toata ura si durerea din mine
ma dadeam cu capul de pereti si ma trageam singura de par de parca nici nu simteam
eu nu suportam pentru ca il iubeam enorm de mult
si il mai iubesc si acum pana la varsta de 12 ani
si o sa-l mai iubesc in continuare pana o sa mor

sper ca povestea mea nu v-a plictisit si de cate ori imi amintesc...incep sa plang.ca si acum
sunt dany/danutza din teleorman si... te iubesc ady.:Xcrying

| meastylin a răspuns:

Sa fiu sincera povestea lu FrumoazaDya ma inperesionat destul de mult bravo ei

| meastylin a răspuns:

Uau de fapt bravo tuturori fiecare poveste deavoastra ma uimit sincer

| meastylin a răspuns:

Danutza mai inpresionat cu siguranta iti dau nota 10 % pentru poveste

| meastylin a răspuns:

Danutza am o idee casa nu mai plangi spune-i adevaru daca esti de acord cu mine si zi la sora ta sa nu se mai bage daca tu il iubesti pe ady asa ca daca vrei sa-i spui adevaru lasa-mi mesaj