| DelliCCioaSSa a întrebat:

Care este cea mai frumoasa poveste de dragoste a voastra? :*

Răspuns Câştigător
| forever4you a răspuns:

Pai o sa-ti povestesc propria mea poveste legata de prima dragoste.

Totul a inceput pe 22 octombrie 2010happy cand baiatul pe care-l placeam m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Fiind prima oara si nestiind ce sa fac i-am spus nu (dar totusi eu vroiam).
Apoi el imi spune ca ma lasa sa ma gandesc, apoi ne-am strans mai multi si am inceput sa ne jucam adevar sau provocare x_x unde am fost provocata sa-l pup pe obrazhee hee el insa miscandu-si capul i-am dat un pupic pe buze. apoi dupa inca vreo ora cam asa a venit la mine si m-a luat de gat s-a apropiat si m-a intrebat " Deci, pana la urma vrei sau nu sa fii cu mine?" iar eu tremurand i-am spus ca da!love struck
Apoi a zambit si m-a sarutat.mia oferit primul sarut. Ma luat in brate si vreo jumatate de ora doar in bratele lui am stat. Cand am ajuns acasa nici cheia in usa nu o mia nimeream:-)). Nu am dormit decat 4 ore in acea noapte. A trecut o saptamana si ne-am despartit straight face noi doi eram deja subiectul scolii si eu n-am suportat chestia asta. Imi era bine promisesem ca vom fi prieteni dar nu a fost asa, mi-a trimis un mesaj care m-a facut sa plang.sa-mi dea primele mele lacrimi de iubire. M-am asezat jos, in genunchi si am inceput sa plang. Timp de 5 luni am cunoscut o alta latura de a lui. Cu mine se comporta urat si tot ceea ce imi facea parca ma injunghia cu un cutit in inima!

Iar dupa 5 luni.ne-am impacatwinking vorbeam in fiecar seara cate 3-4 ore la telefon.toate astea insa doar pentru o luna, cand am aflat ca el mai era cu inca o fata.atunci mi-am pus mainile-n cap, m-am dus.mi-am luat o lama si m-am taiatstraight face Am plans 2 saptamani.sad eram la pamant.distrusa.ca si cum cineva mi-ar fi luata rasuflarea. Apoi am aflat ca el isi batea joc de fata aia, si ca eu eram fata la care tinea.mi-am pierdut demnitatea si m-am intors la el oh go on dar nu mai era nimic la fel. Ne racisem unul de altul.nu mai eram ca la inceput, eu inca nu-l iertasem si imi pierdusem si incredrea in el. Intr-un final am pus capat relatiei care era un chin.eram distrusa. fara el ma simteam ca intr-o inchisoare dar cu el.ma simteam ca in iad straight face

Nu ne-am mai vorbit vreo luna, apoi eu am incercat sa leg o relatie de prietenie cu el.dar culmea nu am pututstraight face a vrut sa fim din nou impreuna.iar eu inca il iubeam asa ca am acceptat a fost cum a fost dar se dadea la prietena mea cea mai buna.iar ea nu-l indeparta! M-am despartit de el si am rupt si prietenia cu fata aia. Dupa ceva timp am redevenit prietene, mi-am recapatat BFF dar nu si pe el.

Eram oricum "despartiti dar impreuna" ma saruta de fiecare data iar eu naiva il lasam sa faca ce vrea, apoi iar m-am intors la el.dar atunci chiar nu mai era nimic special.ne-am despartit si de atunci pana azi am ramas prieteni.am uitat pe jumatate tot ce mi-a facut.am iertat dar n-am uitat. El a fost singurul pentru care am plans si doar el.mi-a facut inima zdrentewinking

Asa e viata mea de la 22 octombrie 2010 pana zi!straight facePoate nu e trista, dar cine o sa inteleaga cu adevarat o sa simta macar un sfert din durerea care o simteam eu in acele momente.

8 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahee hee
Noi suntem vecini, stam pe aceeasi strada.La inceput nu prea ne suportam,mereu ne certam, uneori chiar ne si injuramlaughing, pana intr-o anumita perioada in care s-au mai potolit lucrurile si incepusem sa ne intelegem mai bine.Eu ieseam afara cu prietenii mei si la fel iesea si el afara cu prietenii lui,mai venea pe la mine pe la scara,mai vorbeam si pe mess,si usor usor,fara sa imi dau seama am inceput sa ma indragostesc de el, la inceput nu am importanta am crezut ca este ceva trecator, dar mi-am dat seama ca nu era asa. Zilele treceau si eu ma indragosteam si mai mult de el.Preferasem sa nu spun la nimeni,vroiam sa tin in mine,dar prietenii mi-au citit pe fata ceea ca ascundeam si cand m-au intrebat daca imi place de el,nu am putut negalaughing.Lui nu vroiam sa ii spun,imi trecea prin minte diverse lucruri,daca nu o sa vrea, daca nu ii place de mine etc.
Observasem ca si comportamentul lui era diferit fata de mine, imi dadea de inteles ca ma place dar nici unul din noi nu indraznea sa faca primul pas.Am tot asteptat vreo doua luni si m-am hotarat sa fac eu primul pas si sa ii spun ca imi place de el si daca vrea sa fim impreuna,el binenteles ca a aceptat, eram foarte fericita in acel moment.
Am avut o relatie frumoasa, cu toate ca el era mai mic cu 4 ani decat mine acest lucru nu ne-a impiedicat sa ne iubim si nici sa ascultam de gura lumii.Am fost impreuna 4 luni,totul era bine,cu toate ca era mai mic ca mine am invatat multe de la el,ma sustinea mereu,era langa mine cand aveam nevoie,stia sa ma inveseleasca atunci cand eram trista,nu imi puteam inchipui viata fara el,el era singurul care m-a facut fericita cu adevarat,chiar si pentru timpul acela putinsad.
Speram saa nu ne despartim niciodata, dar uite ca s-a intamplatsad, in a 2 zi de Craciun el a pus punct relatiei pe motiv ca nu ne potrivim si ca este mai bine ca fiecare sa o ia pe drumul luisad.Am incercat sa vorbesc cu el dar degeabasad, nu pot nici acum sa acept faptul ca numai suntem impreunasadAu trecut aproape 2 luni de cand ne-am despartit si eu tot nu am reusit sa trec peste aceasta durerestraight face
Stiu ca o sa imi ia ceva timp, poate chiar mai mult pana o sa reusesc sa trec peste aceasta durere si sa merg mai departe, pentru ca el mi-a lasat o rana atat de adanca in suflet si un gol pe care nimeni nu il va ma umple niciodatasad.

| ILoveMyBed a răspuns:

Hey.
Pai e un baiat, suntem vecini, dar pana asta vara nu stiam, si de abia in clasa a 6-a l-am observat, chiar daca clasa lui era langa a mea, bun, cum noi ne mai certam, intr-o seara ne certam, dupa vreo 5 min. m-am dus la el sa vb, si era suparat si mi-a zis sa-l las in pace, dupa cateva minute l-am auzit pe prietenul lui ca ii zice sa se combine cu ea, dar nu i-am auzit numele fetei, dar el a zis ca nu, dupa un timp am incetat cu certurile, eu de obicei ma imbratisam cu un amic de-al lui, amicul imi era ca un frate, cand vroiam sa il iau in brate, el s-a bagat in fata lui si am ajuns sa il imbratisez pe el, dupa am inceput sa se imbratisam tot mai des, odata eram afara, era octombrie, si am stat eu cu el si cu o amica de-a mea, eu cu el stateam unul langa altul, si aproape toata ora s-a uitat la mine, si incepea sami sufle vant in fata, si s-a intamplat sa suflam amandoi odata unul spre altul si era sa ne sarutam, dupa, pentru ca am stat o ora pe bordura, si m-am ridicat brusc, am ametit si am cazut in brate la el, imi venea sa intru in pamant, bun, toate frumoase, in noiembrie tot seara mia oferit jacheta lui pentru ca imi eram frig si el a ramas in tricou.
Insa cel mai frumos a fost cand am iesit afara cu o prietena si ne-am intalnit cu el, m-a tinut aproape tot timpul in brate, ba chiar odata m-a ridicat, faptul ca ma tinea mereu in brate a uimito si pe prietena mea, insa eu ma simtem bine, si cu timpul m-am ingragostit de el, insa acum stam amandoi ca prosti si asteptam ca celalalt sa faca primul pas, e, cam asta e povestea mea.

| Haose_5094 a răspuns:

Atunci cand am descoperit filmele porno.

| DelliCCioaSSa explică (pentru Haose_5094):

E clar.la... ramani. trist sad oh go on

| DelliCCioaSSa explică:

Destul de frumoasa la inceput.Dar pana la urma s-a dovedit a fi foarte trista sad. Sper sa nu patesc si eu la fel :-big grin

| forever4you a răspuns (pentru DelliCCioaSSa):

A mea?

Multumesc pentru funda!:X

| DelliCCioaSSa explică (pentru forever4you):

A ta >big grin

| forever4you a răspuns (pentru DelliCCioaSSa):

Pai multumesc mult scumpo!:*