| Jade20 a întrebat:

Care e treaba cu toti baietii astia singuri de pe TPU si fetele pe interes? happy
Pe ei tot ii vad ca se plang aici.

95 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ei au problemele lor și dau cumva vina pe fete, au impresia ca fetele sunt materialiste și din acest motiv nu reușesc ei sa și facă o relație, în realitate problema lor nu este asta ci probabil altele dar e mai simplu sa dai vina pe cineva din exterior decât sa ți asumi propriile greșeli.

| Drimmero a răspuns:

Aici sunt 2 categorii care se cam merita una pe alta.

1. Singuraticii care arunca cu mocirla pe femei.
2. Frustratele care dau vina pe barbati pentru toate neajunsurile lor.

Sunt destui atat din prima categorie cat si din a 2-a, e o incantare sa ii vezi cum impart vina, e amuzant

| Jade20 explică (pentru Drimmero):

Problema e ca astea 2 tabere se exclud reciproc, deci tot ajung sa fie lasati pe afara.
Vor ajunge sa moara naibii virgini, si ei si ele de la atatea pretentii si lamentari/victimizari.

| Drimmero a răspuns (pentru Jade20):

Problema nu e ca ar muri singuri, problema e ca ei nu au alte preocupari incat sa-si tina mintea ocupata. Chiar daca ma amuza, pe de alta parte victimizarea asta devine usor enervanta.

| Jade20 explică (pentru Emma30555):

"în realitate problema lor nu este asta ci probabil altele dar e mai simplu sa dai vina pe cineva din exterior decât sa ți asumi propriile greșeli."

Asta da, e o parte din adevar. O alta parte ar fi ca multi dintre astia isi gasesc ca scuza ca sunt urati si de aia nu ii vrea nimeni cand de fapt problema lor este strict legata de personalitate si caracter, ca de obicei sunt prea moi si nicio femeie nu vrea pe unul caruia ii tremura chilotii de frica pe el atunci cand se baga cu ea in seama.
O a 3-a parte de adevar e ca pretentiile majoritatii femeilor au ajuns pana la inaltimea Everestului si la multe nu le mai ajungi la nas, indiferent ca ele sunt sarace, cu studii medii si direct prostanace (genul ala basic boring bit*h si attentions wh0re care n-au nimic d3 oferit si nici materie cenusie in tartacuta) dar au pretentii de mari doamne numai la doctori si avocati laughing cand colo ori vor ramane singure pan' la adanci batraneti ori vor sfarsi frecand la cratita pentru Gigel in timp ce el ragaie a bere in timp ce isi practica sportul lui preferat, ala de urmarit la tv cum joaca altii meciuri de fotbal.

| Frank51 a răspuns:

E dificil sa spui ceva sigur aici in anonimat. Nimeni nu ar fi sincer cand poate spune ce vrea si sa fie cine vrea. Totusi, dupa aparente mare parte din comunitate este formata din oameni cu probleme(emotionale, sociale, de sanatate, de relatie samd), si este oarecum normal sa se planga.

Problema(din punctul meu de vedere) este faptul ca se pun intrebari "de umplutura" fara ca acestea sa ajute cu adevarat userul respectiv, se poate sa fie chiar boti(desi ma indoiesc foarte tare), sau pur si simplu oameni plictisiti. Mai e nasol ca exista o mica comunitate de oameni care se cred atotstiutori si dau sfaturi extrem de eronate si fac foarte mult rau. Cam atat ma deranjeaza, in rest imi place sa ajut, uite cum am ajuns dintr-una intr-alta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi unde altundeva ai vrea să se plângă?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

TPU e un refugiu pentru multe persoane cu probleme.

| Jus7t a răspuns:

Sunt bărbați pe interes cum sunt și femei pe interes.
Sunt și bărbați loiali și sunt și femei loiale, care stau cu un tip pentru caracterul pe care îl are, pentru cum se simt cu el, știu cazuri destule în care nu a fost vorba de bani.
Trebuie să știi cum să alegi, ce oameni să îți alegi ca prieteni și pe cine să alegi ca partener/ă.
Eu cel mai bun sfat pe care îl pot da unui tip și care mi se pare acum cel mai important când vine vorba de a fi cu cineva împreună e ca tipa cu care e împreună să nu joace doar rol de iubită ci și de cel mai bun prieten.

Oricum, studiile mele spun că balanța înclină cu mult la femei când vine vorba de a sta pe interes, de a minți și manipula.
Tipii ăștia au fost trădați o dată sau de mai multe ori și au ajuns să nu mai aibă încredere în femei, să le urască și să le considere pe toate la fel.
Au suferit mult și de aia au ajuns să gândească așa.

Ce se poate face?
Să se ajute singuri, să fie perseverenți și să învețe din greșelile din trecut, să vadă unde au greșit și să nu mai repete, să facă schimbări de mentalitate dar pentru asta trebuie să vrea.
Dacă vrea și nu poate să apeleze la un psiholog, să ceară ajutorul.

Am mai citit comentarii cu "da ce să fac eu cu un virgin?" și mă scârbesc răspunsurile de genul.
Poate pentru că denotă superficialitate, nu stai cu cineva doar pentru sex, deși contează și asta într-o relație.
Normal că dacă nu ești satisfăcut te despărți, asta e, dar mi se pare scârbos să te dai pe site Madison Ivy cu o așa aroganță, și să o zici ca pe o realizare incredibilă laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi de ce nu-i întrebi? happy

| Jade20 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai ce am facut-o happy.

| OldSoul a răspuns:

Vulpea cand nu ajunge la struguri, spune ca-s acrii.

| OldSoul a răspuns (pentru supadeceapa):

Mare dreptate ai.

| Jade20 explică (pentru Drimmero):

"alte preocupari"

Care alte preocupari? Cand ajungi virgin la 20+ ani e si normal sa te gandesti ca ai probleme si cum sa faci sa ti le rezolvi, doar ca e mai usor sa te plangi in loc sa te schimbi.

| alexalx1234 a răspuns:

Dar acele fete de maxim 20 de ani care tot pun zilnic intrebari legate de faptul ca se tem de sarcina ca au facut sex neprotejat nu sunt enervante? Au tot internetul la dispozitie si stau sa umple TPU cu intrebarile lor laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Jade20):

Ma refer ca ei macar de ar face si altceva in afara de a se plange, asta e barbatul din 2020, ma simt ciudat sa fiu contemporan cu ei si probabil si altii care stiu ca nu e o atitudine demna de un mascul.

| Jade20 explică (pentru alexalx1234):

Tot cu voi astia pana in 20 raman ele insarcinate. Deci vina o poarta ambele tabere.

| RAY a răspuns:

Nu sunt plansete, sunt adevaruri, in lumea reala conteaza aspectul fizic, iar daca ai 30 de ani si esti si scund si nu o fața atractiva nu te baga nici una in seama, asta nu e un planset, asta cu interesul cu toti avem interese si baieti si fetele, dar, daca validezi fizic iti da o sansa sa te cunoasca ba chiar multe stau cu vagabonzi dar le atrage fizic

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Suntem fiinte emotionale nu roboti, e logic ca ne enerveaza, frustreaza faptul ca suntem respinsi

| RAY a răspuns (pentru Jade20):

Nu vrem sa murim virgini, dar, fizicul e validarea, nimeni nu vrea sa moara virgin

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Aici ai dreptate, sunt multe alte chesti de facut nu doar sa cauti femei sau sa le jignesti

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

E frustrarea Emma, mecanisme de aparare

| RAY a răspuns (pentru Jade20):

Asta da, e o parte din adevar. O alta parte ar fi ca multi dintre astia isi gasesc ca scuza ca sunt urati si de aia nu ii vrea nimeni cand de fapt problema lor este strict legata de personalitate si caracter, ca de obicei sunt prea moi si nicio femeie nu vrea pe unul caruia ii tremura chilotii de frica pe el atunci cand se baga cu ea in seama.

povesti, nu dati o sansa daca nu valideaza fizicul

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai asta e si scopul acestei comunitati, ajutorul reciproc, mai te plangi, jignirile nu sunt permise

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Lipseste ora de sexualitate in scoli

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

A fii barbat inseamna sa nu ai sentimente?

| Mmn a răspuns:

Exact aceeasi treaba cu fetele si bad boys laughing sunt atrasi doar de genul ala si cand iese prost dau vina pe ei/ele.dar urmatoarea e exact la fel si povestea se repeta. Am o prietena care fix de baiati din asta "rai" e atrasalaughing si e constienta ca nu-s ok.dar se simte plictisita cu unul bun..deci ce vrei aia ai

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Inseamna sa nu te plangi mai rau decat muierile.

| Jade20 explică (pentru RAY):

Eu din ce vad in poza ta de profil arati normal. Si am vazut destui ca tine cu iubite la brat. Singura diferenta dintre tine si aia e atitudinea. Aia au incredere in ei si astfel atrag femei, au limbarnita/papagal, stiu sa vorbeasca, tu nu. Cauti problema acolo unde nu e, mai cauta.

| Alverto a răspuns:

Iar tu te plângi de problemele altora, foarte matur