| Jade20 a întrebat:

Care e treaba cu toti baietii astia singuri de pe TPU si fetele pe interes? happy
Pe ei tot ii vad ca se plang aici.

95 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Zimi si mie ce inseamma a te plange?

| RAY a răspuns (pentru Jade20):

Trebuie sa mai slabesc, sa ajung la un imc normal, si sa fac si culturism, si eu spun ca am sanse sa găsesc, mi am propus in viata asta mereu sa evoluez, asta cu stima de sine e cam afevarat, aveam o gandire negativa dar slabirea mi-a deschis mintea, nu vad sensul vieti daca traiesc sa ma plang si sa nu dau sens vieti

| Jade20 explică (pentru RAY):

Cel mai important e sa ai tu grija de tine, ca altul nu va avea.

| Jade20 explică (pentru Alverto):

Esti cam pro.st tu asa happy. E doar o intrebare de curiozitate, unde ma plang.

| RAY a răspuns (pentru Jade20):

Corect

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E ok sa te plangi, cu totii o facem, dar unii exagereaza si trec in alte extreme, nu e cel mai onorabil lucru, mai onorabil e sa iti rezolvi problemele, sa incerci sa cauti rezolvari, chit ca nu poti, macar incerci, nu te dai batut

| SoareDaniel a răspuns:

O fata intreaba de ce unii baietii sunt singuri, ce ziceti mah baieti de fata asta ati zice ca e un inger asa-i? Ne da ea lectii de cum sa abordezi o femeie cu incredere in tine si cu o personalitate de nota 10, asa-i domnita?

| SoareDaniel a răspuns (pentru Jade20):

Pot sa te intreb sau sa fac o constatare de fapt, cum e cand unul iti spune ca esti prost, nu il crezi asa-i, dar cand iti spun 4-5 sau 10 persoane te duci sa te culci, zic bine > asa e si cand te refuza la foc automat 10-15 fete pe motiv ca esti urat te vor mai refuza si alte 50! e greu de inteles

| Jade20 explică (pentru SoareDaniel):

Vedeam zilele astea unele intrebari de la niste tipe care se simteau la fel de singure si doborate ca si tine, care probabil simt nevoia de relatii, din nou, la fel ca si tine.
E si uite ca sunt la un click distanta, dar cine sa se deranjeze sa iasa din zona lui de comfort?

Cat despre faza cu sunt urat, mai scade si tu din standarde si incearca cu alea mai uratele. Fara misto.

| SLS92 a răspuns (pentru Jade20):

Tot eu sunt de pe alt cont, eu am impresia ca tie iti cam place sa ma iei la mișto, tocmai ce am mâncat un ca cât pe problema lui SAD FOREVER ca sunt constant refuzat de fete plate fara c ur si tzate, ce nu înțelegi? unde gasesc mumii, stricăciuni, poate ma acceptă din astea

| SLS92 a răspuns (pentru Jade20):

Fetele alea de zici tu ca sunt singure, se datorează tot standardelor prea mari impuse vizavi de prințul pe cal alb, nu e greu de intuit asta, sute, mii de mesaje pe insta sau Facebook veșnicul seen futui mama lui, e usor sa arăti cu degetul, ca nu încerci destul, am albit de la nervi si stres, da, am frustrari, sunt în depresie totală, nu reusesc sa am o pzd ca toti prostii, sunt om nu robot

| SLS92 a răspuns:

E greu, nu inteleg ce se intampla cu mine, nu stiu ce sa mai fac realmente simt ca o iau razna, mai aud de la maică-mea în special fraze de genul ca sa le las sa nu ma mai gandesc la fete ca nu e ceva special în a avea o relatie ( cum poti spune asa ceva propriul tau copil ) atunci la ce p l m m-ai adus pe lumea asta sa mănânc si sa dorm atat! mai avea puțin sa imi zică că nu e cine stie ce sa faci sex o credeam si de asta în stare .....trebuie să renunț efectiv, deja o vad măritată pe soramea mai mica cu 6 ani decât mine si cu copii în viitor și eu tot singur pe "manete"

| Jus7t a răspuns (pentru Jade20):

Ce sfat prost ai putut să dai.

Indiferent de cât de frumos sau urât este cineva trebuie să se simtă atras de persoana cu care e împreună, sigur că frumusețea e subiectivă însă trebuie să se simtă atras de persoana aia.

Dacă cineva e urât o să se simtă atras de cineva pe care îl percepe frumos, nu are de ce să își spună "sunt urât și trebuie să găsesc pe cineva urât*, nu e așa natura umană.
Cum am mai zis, nu ne atrag fizic aceleași chestii, însă trebuie să existe atracție.
E scârbos să vrei o persoană dar să nu stai cu ea pentru că "nu îți permiți" și în loc de asta să faci un compromis și să stai cu alta pentru că nu poți mai mult, nu pentru că vrei tu să stai.

| Jade20 explică (pentru Jus7t):

Stiu ca nu e un sfat inspirat, ba chiar unul shallow. Dar nu e greu sa intelegi de ce i-am scris aia.
Daca una "buna" nu te accepta pentru cum arati sau, mai bine spus, pentru ceea ce nu ai iar tot asa nu prezinti interes pentru niciuna pe care tu ai dori-o atunci ce mai ramane?
Te resemnezi sau cauti in parti unde nu ai fost interesat inainte.
Si da, frumusetea e efemera si subiectiva ca multe alte calitati inventate tot de catre noi insa sa fim putin realisti, printre cele mai dorite tipuri de femei (in speta tocmai de catre astia celibatari) raman tot Instagram modelele. Deci un ideal de femeie careia ii ajungi greu la nas, prin comparatie cu tipele mai modeste. Cu totul alte asteptari si pretentii.

| SLS92 a răspuns (pentru Jus7t):

Normal, adica, stiu ce inseamna sa arati bine, am avut o experienta extrem de neplacuta intr-o tabara de exemplu, stii momentul ala cand tu faci o gluma si nimeni nu rade la ea si apoi ion o zice sub alta forma si toata lumea e cu zambetul pe sus, totul se schimba radical in gesturile sau mimica unei fete cand e atrasa de un baiat, nu trebuie sa fi einstein sa intelegi asta

| SLS92 a răspuns (pentru Jade20):

Si e enervanta chestia in sine, ma simt de parca toata lumea ma stie, bah ce se intampla cu asta NU ARE PE NIMENI la varsta lui, o fi gay p l m si tot ce aud de la parintii, faze de genul ca sunt zgarcit ( asta presupune un date pana sa dai un verdict ) cu mine nu sunt laughing) sau ca poate conteaza masina care o conduc si ca de asta nu ma plac fetele... te innebuneste as putea sa scriu romane aici sa va zic ce argumente penibile putin zis scoate maicamea din gura cand ii explic realitatea, as face canal de comedie aici va spun

| alexalx1234 a răspuns (pentru SLS92):

Imi poti da mesaj cu acele argumente daca vrei laughing

| SLS92 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu e vorba de argumentat, tu ma intelegi stii ce in sufletul meu e plesnit facut bucati, doar esti in aceiasi situatie, mai pune la mine 10 ani peste ai tai sa ai idee ce viata duc, nu inteleg cum are tupeu ordinar sa ma minta tot timpul in fata, de la clasicul '' inca nu e timpul tau sa ai o relatie '' atentie la 28 de ani inca nu mi-a venit vremea, pana la lasa-le in colo de fete ce iti trebuie asa ceva, bah frate e nu stiu uneori eu am impresia ca maicamea e putin ''nebuna'', de gandit logic nu o mai face de mult si e normal sa rabufnesti nu, cand vezi in ce situatie te afli si tot ce auzi... ooo dar arati bine stii asta e matusamea, nu inteleg cum de nu te plac fetele, mai incearca BAAAAA! e incredibil, oricum dupa faza de astazi cred ca a inteles exact faptul ca daca mai continua cu astea o sa ma vada cat de curand la stiri si ce e si mai frustrant e faptul ca tata ma intelege si imi da dreptate, nu mai zice nimic, el tace, un barbat intelege cel mai bine ce inseamna sa nu faci sex periodic de exemplu! Incredibil ca spun astea aici, dar efectiv simt ca explodez de nervi si ce ma doare cel mai tare e faptul ca ei sunt constienti ca am sanse mari sa mor singur, STIU ASTA, dar continua sa isi bata joc de mine

| Jade20 explică (pentru SLS92):

De ce nu te muti singur? Ia-ti o chirie ceva.

| EntertainYou a răspuns:

Am intrat aici doar ca sa vad bocetele lui SoareDaniel ala. laughing

| SLS92 a răspuns (pentru RAY):

Mi-a plăcut mult comentariul tau practic ai pus punctul pe I, meriți o funda, e adevarul DUREROS pentru mulți aflați în această situatie

| RAY a răspuns (pentru SLS92):

Ma enerveaza cand citesc,aud ca fizicul sufletul,fete nu iti dau sansa sa te cunoasca daca nu esti validat fizic sau sta din interes, vad eu pe tinder,badoo,tow ca nici nu vb cu mine la fel si in realitate, spun astia vb cu fete in real, poti fii acuzat de hartuire sexuala, te ai facut cu un dosar daca esti validat fizic te alegi cu o relatie sau aventura, de ce ne auto mintim sau vrem sa parem ingersai, dau exemplu de raritati, eu ma refer la majoritatea

| CleanHeart a răspuns:

Mai mult e descarcare
Ei sunt constienti ca vorbele noastre o sa le ridice doar moralul dar nu o sa le rezolve problemele, eu inteleg, uneori daca spui ce ai pe suflet te linistesti.

| SoareDaniel a răspuns (pentru CleanHeart):

Blue pilled si astazi, mega cope, il suna pe tata un nepot ca are un botez la care eu ii zic -> si ce vrei sa ii fac eu, sa ma duc la el la botez cu mana dreapta, singur la 28 de ani! pai da ce are laughing dooamnerolling on the floor

| TFL a răspuns (pentru RAY):

Uite cum sunt eu nevoit sa fac alt cont! hai sa o luam cu inceputul, poate ne spune Jade20 ce anume o atrage la figura ta, ca nu murim prosti. Motivul e simpul pentru care nu ai succes pe badoo tinder sau twoo si tu il sti foarte bine, de fapt amandoi in stim ca suntem in aceiasi situatie. Nu zice nimeni ca ai fi urat, dar de aici pana a avea o figura care atrage o femeie, sa o faca sa fie uda intre picioare cand te vede e diferenta de la cer la pamant ( din nou tu stii chestia ) nu ca nu ar stii si fetele, dar te mint pe fata. Inevitabil cel mai probabil ai dat de canalul asta FACE and LMS cautand MGTOW's sau Incels comunity pe Youtube, daca nu, mai bine sa nu o faci, ca o sa te deprimi si mai tare. Este explicat in canalul ala ca la prostii, ce anume atrage la o fata figura unui barbat, ce il face atractiv, strong and good position of the jawline, gonial angle and position of your skull, chin pe romaneste barbie dubla sau gusa, care cel mai probabil la tine e vizibila ( femeile detesta asa ceva, poti sa te spanzuri serios ), nu o vad de masca dar mai mult ca sigur ai asa ceva, imagineaza-ti ca eu am fata ascutita si am barbie dubla, interesant NU? e foarte interesant ce am gasit acolo si dureros, sau latimea mandibulei, simetria fetei, pozitia nasului, ochii etc, NU > ooo nu, ai o personalitate si un caracter de **** de asta nu ti-ai gasit pe nimeni, nu ai incredere in tine asta e motivul principal laughing

| TFL a răspuns (pentru RAY):

Cred ca ai auzit de asa zisul ''youtuber'' arman abassi care face farse prin Bucuresti sau mai nou ''abordeaza'' fete, omul are 30 de ani, nu cred ca e mai inalt de un 1.70, de figura lui nu mai are rost sa ne dam cu parerea, realmente imi era mi-e rusine sa privesc cum incerca ca disperatul sa agate fete prin parc happy omul e cringe rau de tot, dar macar arata realitatea a baietilor ajungi asa ca el la 28-30 de ani

| Jade20 explică (pentru TFL):

Pune si tu o poza cu tine, aici sau in privat sa imi dau si eu seama "ce poate fi atat de urat" la tine omule.

| TFL a răspuns (pentru Jade20):

Nu vad rostul, stii foarte bine ca am dreptate legat de aspectele alea, si nu doar ca am, dar am le-am vazut cu ochii mei pe strada intre cupluri, la soramea, a fost intr-o relatie cu un baiat fara sa exagerez cu cel putin 70% din trasaturile alea perfect definite pe fata

| TFL a răspuns (pentru Jade20):

Eu te inteleg ca vrei ne tii moralul sus, dar, doar asa ca sa iti faci o idee, cat de sus sunt standardele pe site-urile alea de dating daca omul asta nu a reusit sa scoata o fata la un date din mii de profiluri. nu tii se pare totusi ciudat >? Totul e dus la extreme pentru ca pana si o fata mai putin frumoasa, sa nu par misogin daca zic altfel are pretentii la fotomodele, asta e adevarul

| Jade20 explică (pentru TFL):

Referitor la site-urile si aplicatiile de dating, astea-s doar pentru marketing si f*ck purposes.
Adica e asa: profilele fetelor si ale femeilor ce capteaza atentia si ulterior dorinta partii masculine de pe acele platforme, in timp ce dezvoltatorii va ofera voua, aceleiasi parti masculine, produse mai usor de accesat, bazate cererii enorme pe piata, la anumite sume modice, de obicei lunare (abonamente).
Partea proasta a acestor abonamente este ca in genere barbatul ramane in continuare cu sanse scazute in a se face mult mai ramarcat (sa primesti sau sa ti se raspunda mai des la mesaje), pe cand femeia, cu sau fara plati lunare, are o mai buna sansa sa iasa in evidenta.
Iar o parte si mai proasta este ca multe profile feminine sunt fake, ori scumbags (unicul scop fiind acela de a te face la bani) ori chiar ambele. Nemaimentionand de numarul urias de conturi facute doar de dragul de a fi (cele mai multe) cum sunt cele:
- isi activeaza profilul acum si mai intra la urmatorul an bisect.
- intra de plictiseala dar in esenta nu cauta nimic.
- au iubiti dar isi fac oricum conturi pentru poze si atentie online (attentions wh0res), nimic mai mult.
- trolli.
- femei care cauta strict sex.

La ultima parte e important rau cum arati, ce poze ai, pentru a o atrage.
Sper ca intelegeti ca absolut dar absolut niciuna dintre acele platforme gazduitoare de oameni dornici sa comunice si sa se cunoasca, nu sunt folosite drept aplicatii de cautare a unei relatii pe bune, iubire si asa mai departe (indiferent de cum s-ar chema ele, ex "Suflete Pereche" - astea-s doar false advertising deoarece companiile stiu ca astfel de titluri au priza la public).

In alte cuvinte, daca te afli pe-acolo cu oricare alt scop si nu doar sex plus nu te ajuta nici imaginea, atunci te afli degeaba.
Iar majoritatea femeilor se agata in viata reala, nu pe net, dar aici conteaza si papagalul iar pentru asta trebuie sa te duca capul ca sa ai vorbele la tine.

De aici trage tu singur concluzia daca aplicatiile alea sunt sau nu degeaba, pentru ca un procent mult prea mic de barbati chiar apuca sa faca sex cu majoritatea femeilor de acolo.
Cererea e mare, oferta e mica si distribuita putinora.