| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai indicata varsta la care sa iti incepi viata sexuala din toate punctele de vedere?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

17/18+ fizic iar restul tine de cand te simti tu pregatit/a si ai pe cineva ok cu care s-o faci.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18 ani, acnd corpul tau este complet dezvoltat si tu esti indeajuns de matur sa poti sa-ti decizi viata ta, putand sa-ti intemeiezi o familie.

| sofisis a răspuns:

Cel mai indicat e dupa 17-18 ani. Atunci corpul este deja format iar psihicul poate intelege corect ce inseamna un contact sexual.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cand simti ca esti pregatit din toate punctele de vedere ar fi indicat sa ti incepi viata sexuala. Ideal ar fi sa atepti sa devii major ca sa fii sigur de decizia luata dar nu e o regula bineinteles si fiecare face ce doreste cu viata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punct de vedere fizic toata lumea 99% e pregatita la 18-20 de ani, din punct de vedere psihic tu hotarasti varsta!

| Shimozukushiki a răspuns:

În ziua de azi, (din cauza hormonilor și a mâncării procesate) teoretic, din punct de vedere fizic, băieții sunt pregătiți undeva în jurul vârstei de 13-14 ani
Iar fetele (din punct de vedere fizic) sunt pregătite chiar și de la vârste mai mici (11-12-13 aproximativ, poate fi și mai mult, dar și mai puțin).
Dacă te referi la o vârstă anume pe care o au implementă oamenii în minte, normal că îți voi răspunde ca ceilalți (după 18 ani)

| Lichan1 a răspuns:

18-20 Dacă vrei daca nu poți să faci când vrei tu în afara de sub 17 sa nu fii minor a și dacă ești minor fa o ****.

| Mrlove2017 a răspuns:

18 + ...atunci esti direct răspunzător de deciziile tale...dar daca te simti pregatit mai devreme e tot ok

| Luoar94 a răspuns:

Este de preferat, atunci cand simti, totusi happy cel mai ok e atunci cand esti constient de lucrurile care urmeaza sa se intample si cum o sa te afecteze atat pe tine cat si pe ea /el. Dar totul difera de la persoana la persoana