| carlosbucuresti1970 a întrebat:

La ce varsta este bine sa incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| StefanMV a răspuns:

La 17 ani, dar la baieti merge si 16.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să-ţi începi viaţa sexuală după 18 ani!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Captoresque a răspuns:

18, pentru numele lui Dumnezeu, acesta este unul din miile de motive pentru care există filmele alea XXX și care au scris pe ele cu litere mari "Interzis minorilor".

Cu indulgență pot să zic 17 ani.

La 16 ani organismul este în plină dezvoltare, iar dacă-ți începi viața sexuală atunci practic se sistează toată dezvoltarea lui.

D-aia mă dau cu capul de birou când mă uit la petardele astea (băieți și fete) care-și încep viața sexuală la 13-14 ani și se laudă de parcă au luat Premiul Nobel în domeniul prostologiei sau au câștigat premiul întâi la Olimpiada cretinilor.

| Psihedelic777 a răspuns:

Acum se ''promoveaza'' sa o incepi cat mai repede.Dar recomandat din punct de vedere religios si medical ar fi bine sa faci sex doar cu un singur partener si anume sotia(sau viitoarea sotie)

| AlisPretty a răspuns:

Cred ca dupa 18 ani si cand gasesti persoana potrivita

| AleeMicha a răspuns:

Nu exista o varsta exacta, dar eu zic ca 18 ar fi varsta perfecta, cel putin pentru fete. Atunci cred ca esti suficient de dezvoltata fizic, dar si psihic pentru a intelege ce presupune acest lucru. Asta nu trebuie sa fie un fel de "lege" fiecare face cand simte, eu am facut-o cand am simtit ca sunt capabila, e foarte important sa nu regreti niciodata decizia luata, indiferent de varsta care o ai. Daaaar totusi in nici un caz sub 16 ani.