| MihaelaRafaela a întrebat:

Care este definitia dragostei?

Răspuns Câştigător
| MiaMari98 a răspuns:

Definitia dragostei : cea mai buna descriere este EL, imbratisarile lui calde, saruturile lui dulci, iubirea neconditionata pe care eu porti, faptul ca vrei sa fie EL fericit chiar daca tu nu vei fi, palmele lui mari ce-ti contureaza fata in timp ce te saruta, dulceata buzelor, ochi lui mari ce-ti topesc inima, felul cum iti iarta greseli pe care tu nu le-ai ierta, micile gesturi pe care le face pentru tine, distanta pe care o bate in fiecare zi doar sa te vada, felul cum iti ia apararea chiar si cand nu ai dreptate, felul cum iti bate inima cand il privesti si fluturasi aia blestemati care iti acapareaza corpul, felul lui de a fi serios, copilariile lui, gingasiile lui, gesturile mici pe care le vei povesti nepotilor la batranete... cea mai buna definitie a dragostei este acel EL pe care nu-l vei uita niciodata, pe care l-ai iubit cu toata fiinta ta si cu care nu ai vrea nimic altceva decat sa-l poti vedea in fiecare zi zambind indiferent daca zambeste langa tine sau langa alta... definitia dragostei adevarate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiaMari98):

Dragoste e atunci cand nu stropesti capacul de la toaleta, nu mai vorbi prostii!

| MiaMari98 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) Cand esti atat de beat ca nu reusesti nici macar sa stropesti capacul de la toaleta

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu pot da o definiţie pentru dragoste. Nu este nevoie să fie descrisă, ci simţită.

| neutrino a răspuns:

Este fenomenul care ne poate face fericiti, dandu-ne impresia ca suntem si noi importanti pe aceasta lume.

Răspuns utilizator avertizat
| MskDesign a răspuns:

Tot aia este!
Nu s-a schimbat nimic.

| Ycu a răspuns:

Fiecare are propria definiție adânc criptată în suflet.