| anonimca54 a întrebat:

Care este diferenta dintre ciclu si menstruatie? Va rog raspunsuri cit mai clare si cu mai multe detalii...Dau funda

Răspuns Câştigător
| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns:

Tot una e numai ca ciclu se spunea ma in vremurile cand era mama fata mare acu se sp menstruatie etc iti vn o data la o luna te tine cateva zile te doare sh cam atat sti sh u restul deci e acelasi lucru dar mai bine spui menstruatie decat ciclu

| anonimca54 explică (pentru Larisa_Elene_fulga_1994):

Pai eu stiu cei cu menstruatia ca nu mea venit prima data..am deja 3 ani decind o am..Caatare am grecit intrebarea....Am vrut sa spun de ciclu mentrual si mentruatie/ciclu

| Larisa_Elene_fulga_1994 a răspuns (pentru anonimca54):

Ciclu ciclu-mensrual menstruatie acelasi lucru e nimic nu se schimba de cand iti vn din prima zi sh pana se permina se numeste ciclu menstruatie etc cum vrei sa zc alceva mai vr sa stii sau te-ai lamurit

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este unul si acelasi lucru

| anonimca54 explică:

Deci daca la mine menstruatia imi vine pe 17 atunci nu ciclu este de la ultima zi a menstruatiei care este pe 21 pina iar in prima zi a menstruatiei acela este ciclu mentrual da?