| DanielaTerec999 a întrebat:

Hey tuturor! Care este diferenta dintre ciclu si menstruatie?

Răspuns Câştigător
| cookieshor a răspuns:

Buna!kiss
Din cate stiu eu, NICI UNA!
unii folosesc 1 termen, altii al2lea...
Daca vrei sa te exprimi mai elegant, poti spune:"sunt in perioada critica"/"sunt in perioada delicata a lunii..."
Daca esti pe cale de a deveni domnisoara nu mai crede toate miturile!kiss
Toate cele bune!wave

4 răspunsuri:
| ana2205 a răspuns:

Nici una, ciclu se spune popular big grin, iar menstruatie e termenul academic.

| lunathemoon a răspuns:

Nici una

| keybyeTeQuila a răspuns:

Nu-i nici o diferenta e acelasi lucru dar se spune in doua feluri diferite adica ciclu menstrual sau menstruatie e acelasi lucru astept funda

| Tma a răspuns:

Nu este happy Esti pe stop, ti-a venit menstruatia sau ciclul.