| anonimekid a întrebat:

Care este diferenta intre dragoste si sex? Si cum se intmpla?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Una o platesti pe loc alta dureaza pana sa o platesti/o platesti in timp mai lung tot aia e sex, dragoste tot platesti servicile

| neutrino a răspuns:

Este adevarat ca exista si sex facut la intamplare, dar aceasta este...o intamplare. Sexul este o necesitate fiziologica si pentru a o satisface, doua persoane de sex opus cad de acord asupra acestui lucru si planifica o astfel de actiune. De obicei aceasta se intampla dupa un numar mai mare sau mai mic de intalniri. Dupa ce fac sex, necesitatea aceasta fiziologica devine mult mai mare ( are efect de drog) si tinerii, coplesiti de acest efect, cred ca aceasta este dragostea, si...fac sex in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este acelasi lucru si se intampla prin contact.

| Fernando9Torres a răspuns:

Hmmm,pai dragostea o faci cu "sentimente", iar sex-ul doar asa....de "plictiseala"/placere(fara sentimente pentru sex-ul opus)!

| manuel72 a răspuns:

E doar o vrajeala ieftina de adolescenti, facand sex sau dragoste e acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Dragoste, poate fi sentimentul de iubire etc, dar si un act sexual la fel ca si sexul, numai ca dragoste faci atunci cand ai sentimente pentru partener, de exemplu la tine iubita, sau o fata, intelegi adica faci sex cu sentimente si pentru ca o iubesti, iar sexul normal, e act sexual care il faci fiindca iti cere corpul, sau pentru ca-ti place ca celorlalti oameni, faci chestia asta ca e fata buna si ai chef happy Bafta!

| purecidava a răspuns:

Dragostea este un sentiment, sexul un organ

| Pricked a răspuns (pentru purecidava):

Explică-i şi unui copil incapabil să înţeleagă sensul răspunsului tău filozofic. Ce tip de organ e sexul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricked):

laughing)) thumbs up thumbs up rolling on the floor

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă, tu eşti tip sau tipă?

Ca să ştiu dacă-ţi iau în calcul aprecierile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricked):

Shemalebatting eyelashesbatting eyelashes

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Conchita, tu eşti?