| AndutzaTa a întrebat:

Care este diferenta maxima de ani intre un barbat si o femeie? Cel mai inteligent raspuns primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand ambii sunt majori,chiar nu conteaza,poate fi de la o zi pana la cat vrei tu,pentru ca se presupune ca undeva procesul lor de gandire seamana, se intalnesc la mijloc de drum, poate exista intelegere, incredere, iubire.
Si ambii stiu deja sa recunoasca iubirea cand o intalnesc.Sau interesul, sau manipularea.
In timp ce pana la 18 ani, diferentele de varsta nu duc la nimic bun, intotdeauna unul din cei doi nu va intelege ca e manipulat dupa bunul plac al celuilalt.
Din nefericire.

21 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Dupa parerea mea( am 18 ani ) diferenta de varsta ar trebui sa fie maxim de 5 ani. Depinde si de ce varsta are fata, de exemplu daca una de 15 sta cu un baiat de 20 nu mi se pare ok.

| shadow72 a răspuns:

Cica "cel mai intligent raspuns"...ce te asteptai sa scrie cineva aici algoritmul diferentei de varsta intr-o relatie?

| AndutzaTa explică (pentru shadow72):

Ma refeream la o parere bine argumentata, nu la un comentariu fara rost! Multumesc!

| Alicezzz a răspuns:

Draga mea, cred ca diferenta de 10 ani si maxim 15 ani, femeile sunt atrase de barbati maturi pentru ca experitenta isi spune cuvantul...iar o femeie consideră că, băieţii sau bărbaţii de vârsta lor sunt mult prea imaturi şi copii pentru ele! Sotul meu este cu 10 ani mai mare ca mine, avem o casnicie implinita si mereu am avut ceva de invatat de la el, avem scopuri comune, mereu el vine si eu vin cu ceva nou in relatia noastra, respectul pe care il primesc din partea lui pentru mine conteaza mult, intelegerea de care da dovada el si mereu m-a facut sa ma simt implinita si cred ca toti acesti factori fac ca relatia noastra sa mearga!

| AndutzaTa explică (pentru Alicezzz):

Iti multumesc pentru raspuns, dar ce parere ai despre o diferenta de 20 de ani?

| Alicezzz a răspuns (pentru AndutzaTa):

Iubita de exmeplu daca tu ai 14 ani, atunci este o problema sa ai o relatie cu cineva cu 20 de ani mai mare ca tine pentru ca toti o vad ca pe o corupere de minori, dar daca esti o tipa trecuta de varsta de majoratului atunci situatia se schimba! Lumea este plina de principii si de impedimente, fiecare gandim diferit la o varsta la alta si mai ales femeile care au o maturitare mult mai precoce comparati cu un barbat! Una gandesti in adolescenta si alta gandesti cand ai 20 sau 25de ani laughing! Acum depinde cum se pune problema si situatia!

| AndutzaTa explică (pentru Alicezzz):

Multumesc!

| Public22 a răspuns:

Nu conteaza varsta daca exista iubire! C e am putut sa spun, Doamne!

| manuel72 a răspuns:

Varsta nu e esentiala intr-o relatie, poate fi iubire intre o fata de 18 ani si un batran de 65.Ideea e ca totul e platonic, la varsta aia barbatul nu va mai putea satisface cerintele sexuale ale unei femei in devenire.O va satisface pe plan financiar si ea va sta cu el inselandu-l sistematic, exact la fel se va intampla daca el e mai tanar, femeia va profita de el pe plan sexual pana cand aspectul ei fizic va lasa de dorit si se va uita in jur.Sunt cazuri si cazuri, si totul e posibil, e de ajuns sa te uiti prin revistele de scandal.

| LoveTenis a răspuns:

Cam 20-25 pentru ca atunci cand deja e mai mult nu e foarte bine dupa mine!

| RexCuParuCret a răspuns:

Nu exista atat timp cat exista necrofili

| anonimus321 a răspuns:

Eu totusi cred ca 15 ani, asta din auzite o spun. Am auzit asta de la un om inteligent.

| AndutzaTa explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri...au fost minunate, cu mici exceptii! Cei care nu vor cu adevarat sa ajute i-as ruga sa nu mai raspunda, mai ales daca o fac doar pentru a se amuza! Astept incontinoare cateva raspunsuri si dupa voi da castigatorul!

| Everithyng1922 a răspuns:

Pai ..iti voi da un exemplu: ea 98 el 37,
el 100 ea 19, sunt cazuri reale deci ..concluzia diferenta poate sa fie si de 90 de ani, ciudat dar adevarat.

| iiHiddenDay a răspuns:

Nu conteaza.

| AndutzaTa explică (pentru iiHiddenDay):

Dar daca unul este minor si celalalt major?

| iiHiddenDay a răspuns (pentru AndutzaTa):

Depinde ce varsta are cel minor. De ex:
1. Daca cel minor are 13, si cel major 19, normal ca nu e bine
. Insa daca cel minor are 17 si cel major 19 e binesmug

| Raslaghitu a răspuns:

Cel mai perfect ar fi ca diferenta intre el si ea sa nu fie mai mare de 5 ani, pentru a avea cat mai multe in comun, dar acum depinde si de parteneri, cum se inteleg si cum sta treaba, si cum s-a mai spus poate fi si de 90 de ani. nu pot sa spun ca exista vreo restrictie, dar de dorit ca baiatul sa fie mai mare decat fata. Daca el, barbatul isi doreste o femeie care sa asculte de el. Sper sa nu supar nicio domnisoara de aici dar fetele din ziua de azi sunt, sa zic asa, prea baitoase, prea incapatinate.

| AndutzaTa explică (pentru Raslaghitu):

Da! Multumesc! Insa putem spune ca noi femeile cautam un barbat mai matur deoarece ne maturizam prea repede, sau mai repede ca barbatii!