| criss_5841 a întrebat:

Care este fata perfecta pentru un baiat? la comportament ma refer. dau funda celui mai bun raspuns. Vreau sa ma schimb pentru prietenul meu si nu stiu cum sa fie bine happy

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Pai nu-l stresa laughing Incearca sa il incurajezi in ceea ce face, cere-i sfaturi si ofera-i sfaturi, aproba-l, fi de partea lui, trebuie sa-i fi aproape la greu dar si la bine ce sa zic: intreaba-l ce nu-i place la tine, poate daca-ti spune o sa stii mai bine ce trebuie facut. Si iubeste-l...

Sfaturi de la un BIGginer (fa ce crezi dar nu te lua dupa sfaturile ce le ofer daca nu le consideri bune).

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna.
Oricat ai incerca sa te schimbi, ceva ceva din vechea TU tot va ramane, iti spun din proprie experienta. Femeia/Fata prefecta NU EXISTA.

Incearca sa fii sociabila, sa nu-l critici des, sa-i respecti familia si prieteni, sa nu-l inseli, sa fii mereu aranjata, amuzanta, usor perversa.

Trebuie sa fii si usor diferita.

| Malvina24 a răspuns:

Fata perfecta nu exista.Fiecare fata are ceva ce ii lipseste. Fata ideala e fata cuminte, o fata la care viseaza orice baiat, o fata ordonata, ingrijita, harnica, iubareata si responsabila.Desigur pentru unii nu asta e fata ideala si o apreciaza dupa forme, inaltime, greutate, inteligenta, dupa multe aspecte.Depinde de fiecare baiat si de asteptarile lui de la o fata. Daca reusesti sa te faci placuta cu adevarat de catre un baiat inseamna ca poti fi fata visurilor sale.Ai grija insa sa nu te inseli.

| BubuLina999 a răspuns:

Pai sa nu fie cicalitoare sau insistenta prea tare, intelegatoare, iubitoare, deschisa la orice, curajoasa, glumeata, creativa, fidela... sper ca te.am ajutat

| Stefania a răspuns:

Pt un baiat nu merita sa te schimbi straight face! Fi tu insuti! Iti v-a parea rau daca te schinbi pentru el! O viata ai si e foarte scurta si nu poti fi altcineva, decat dor tu! Bafta!

| Stefania a răspuns:

Mai ce pretentiosi mai sunt baieti din ziua de azilaughing

| mihai_2762 a răspuns:

Buna!

Si de ce ma rog vrei sa te chimbi pentru prietenul meu? Aaaa scuzama ti-a zis cumva ca daca nu iti chimbi comportamentul te lasa nu? Daca nu poate sa te accepte asa cum esti inseamna ca nu te merita. Sincer iti spun chir nu stiu de ce vrei sa iti schimbi comportamentul si mai ales pentru el.

Bafta!

Ps: nu face asta pentru el

| criss_5841 explică:

Pai eu il cam stresez laughing)

| anonim_5778 a răspuns:

Pai nu toti baietii au aceeasi imagine cu fata perfecta, asa ca ar trebui sa discuti cu el sa-l intrebi de ex: ti-ar placea sa ma imbrac asa?", sau ce parere ai despre frizura asta la o fata? Altfel degeaba iti spune X cum vrea sa fie fata perfecta pentru el, ca poate prietenului tau nu ii place acel gen de fata. Bafta!

| ღÐeeaĠoneČrazyღ a răspuns:

Pai daca zici ca il stresezi... ofera-i putin spatiu, lasa-l mai liber, nu-l critica des, mai fa si cum spune el chiar daca nu iti convine.Si cel mai bine ar fi discutati despre asta, sa il intrebi ce il deranjeaza.Intr-o relatie, comunicarea este foarte importanta!
Bafta, sper ca te-am ajutat, tekiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nghfg

| Sandra_1848 a răspuns:

Draga mea tine minte. Un om nu se schimba niciodata doar isi dezvolata anumite trasaturi si defecte.

| ciocolata_1598 a răspuns:

Incearca pe cat se poate sa fi de acord cu el si lasa-l sa ia el deciziile importante...