| anonim_4396 a întrebat:

Care este marimea medie a unui penis?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Analiza a inclus 17 studii anterioare, realizate pe 15.521 de bărbaţi, care au acceptat ca penisurile lor să fie măsurate de profesionişti din industria medicală, cu ajutorul unor proceduri standardizate.Lungimea medie a penisului uman este de 9, 1 centimetri în stare flască şi de 13, 1 centimetri în stare de erecţie, potrivit acestui studiu.Noi romanii suntem la coada clasamentului cu o medie nationala de 12, 7 cm."Potrivit acestui clasament, romanii sunt cei mai slab dotati barbati din Europa, cu o marime medie a penisului de numai 12, 7 centimetri" Asa ca fii fericit cu ceea ce te-a dotat mama natura.

| minrest a răspuns:

La noi in tara, in jur de 12 cm.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

La 12 cm e minuscul, eu stiam ca un penis mediu are in jur de 17-18 cm.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Este statistica medicala facuta recent, nu mai stau sa caut link-uri. Si mie mi se pare foarte putin, asa din ochi, dar tine cont ca asta nu e deloc un subiect neutru. Barbatii se lauda, dar mai ales e pornografia. Pai acolo un penis mare e o cerinta la angajare. 17- 18 sunt penisuri mari, iar peste 19 e cu dus si intors, nu strica sa il ai asa dar sa fie si erectia buna, cam mult sange scos din circuit, stiu sigur ca la unii e OK, dar la altii e chiar nasol. Te salut.

| SkyPilot a răspuns:

Ai la acest link raspuns la majoritatea intrebarilor pe care ti le poti pune:
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_penis_size

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe TPU, in jur de 25.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 metri laughing

| ploi1234 a răspuns:

15 cm...dc te intereseaza