| Twister09 a întrebat:

Salut, care este mărimea medie a unui penis?
Si care este adâncimea vaginului?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-a stabilit prin masuratori precise si corecte, efectuate de catre medici, cercetatori si experti in cadrul unor experimente si studii care au fost efectuate la cererea producatorilor de prezervative, ca d.p.d.v. statistic exista anumite marimi "medii" ale penisului care depind atat de rasa cat si de unele caracteristici existente in cadrul unor populatii de pe planeta. In urma studiului efectuat a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt dotati cu un penis de 12, 73 cm (lungime medie statistica), deci foarte mica comparativ cu dimensiunile cu totul exagerate prezentate de anumiti userii ai aceastei categorii a TPU. Rezulta ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Insa trebuie sa stii/sa afli ca cel mai important aspect se refera la capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a reusi sa sustina actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu poate/nu reuseste sa-l mentina in stare erecta timpul necesar si suficient, pentru ca partenera lui de sex sa ajunga mereu sa fie pe deplin satisfacuta.
Adancimea medie a vaginului in stare relaxata este de 9-10 cm, insa aceasta lungime/adancime a vaginului se poate mari destul de mult incat sa ajunga la dimensiunea maxima de circa 13-15 cm in momentul in care femeia este suficient de bine excitata. Sanatate!