| Andishor a întrebat:

Care este varsta ideala la care o fata ar trebui sa isi inceapa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Cayus a răspuns:

Dupa ce se casatoreste da na sa zic asa vreo 24 panan 27/30 ani

18 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Pe la 22-23 de ani!

| ShowTim3 a răspuns:

Cand are chef de... o ora la viteza maxima happy

| agentulagent a răspuns:

Parerea mea si a mutora cred, este ca viata sexuala se incepe cand esti pregatita.

| florynna903 a răspuns:

Cand se simte pregetita.

| BigBang a răspuns:

Medicii sustin ca varsta ideala ar fi 18 ani, momentan.De fapt imi pare logic avand in vedere ca fizicul si psihicul trece prin anumite schimbari la pubertate,in adolescenta si orice experienta placuta sau neplacuta, va avea repercusiuni, marcand individul pe viata.

| AnnY98 a răspuns:

Nu exista varsta...ea tr sa fie pregatita...si sa aiba tupeu, binenteles:d

| Laya a răspuns:

Varsta ideala ar fi peste 18 ani, pentru ca pana atunci corpul este in crestere si se presupune ca la 18 ani stii ce faci, esti constient de actiunile tale. big grin (parerea mea!)

| DragonRO a răspuns:

Cam pela 19 - 21 se dezvolta complet, SIbaieti pe- la 22 - 23 se dezvolat organul sexual, Dar daca fata prinde o ocazie pela 14 15 16 ani de ce sa nu o rateze, nu

| Exo0o a răspuns:

Cand creezi tu ca esti ''echipata''.
Nici prea din timp, deoarece atunci o sa suferi si o sa regreti.
In ziua de azi toti baietii profita si asteapta pe cineva ca tine.
(care nu stie / care efectiv cauta )

| Andy_2640 a răspuns:

| monykootza a răspuns:

Nu exista o varsta ideala, parerea meabig grin

cand se simte pregatita si constientizeaza riscurile...

| Fetitza_9736 a răspuns:

18 ani.

| DE3a94 a răspuns:

Dupa ce se casatoreste at e cel mai binewinking! daca ramai insarcinata macar ai pe cineva langa tine! nu te vei face de ras ca ai ramas insarcinata dimpotriva! gadeste-te daca o fata ar ramane insarcinata pe la 17 ani! si "tatal" sa fie tot de varsta ei...el se va speria de gandul ca va fi tata la varsta asta si o va parasihappy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

11 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, dupa 19 ani.
Si nici atunci nu mi se pare ideal, bine pentru cele care sunt pregatite sa faca un avort, e perfect.
Vorba aia " Poti ramane insarcinata din te miri ce. ".
Si Mihai zice bine, 22-23 de ani e super ok.
Nu iti distrugi viata cu un avort in caz ca se pune aceasta problema.
Nu isi bate joc dimeni de tine, nu sta nimeni cu tine doar pentru sex.
Dupa parerea mea la un 20-23 e cel mai bine.

| Stelian_7432 a răspuns:

Dupa regulile religioase o fata ar trebui sa isi inceapa viata sexuala dupa casatorie cu sotul ei dar in zilele noastre fetele incep de la 14 ani, totusi sunt si exceptii care o incep de la 13.

| DragoSHamanu a răspuns:

| anamaria772 a răspuns:

Cand se simte pregatita dupa parerea mea!