| Dazzzie a întrebat:

La ce varsta considerati ca ar trebui o fata sa-si inceapa viata sexuala?

23 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare fata unele sunt mature arata la 16 ca de 24 sau invers parerea mea la 16 ani poate incepe linistita viata sexuala nu o relatie serioasa pentru aia minim 25 de ani ca sa aiba habar de viata

| RAY a răspuns:

Vrajeala nu?

| RAY a răspuns:

Virgina tot esti daniela

| neutrino a răspuns:

Dupa majorat si nici atunci sa nu o dea la toti... iubitii.

| Azµre a răspuns:

Peste 17 ani

| h3r a răspuns:

Buna.
Varsta conteaza mai putin, degeaba ea are 18 ani si are gandirea de 12 ani. Oricum, e de preferabil sa fie majora. Conteaza si sa fie dezvoltata atat fizic, cat si moral. Ea trebuie sa fie pregatita pentru asta si sa fie capabila de a suporta anumite consecinte.

| Zabbyel a răspuns:

In principiu de la 16 deja incepeti sa aratati de mama focului love strucklove struck
16 e ok pentru sexwinking dar vezi sa foloseasca cel care ti-o trage prezervativ sa nu ramai cu burta mare...

| BLeur a răspuns:

După 18 ani, la 18 ani este destul de matură. Doar atunci, mai devreme dacă o face pot exista consecinţe.

| LaNaibaa a răspuns:

Intre 18 si 23 de aniwinking - dupa mine.

| LikeACandyxD a răspuns:

De la 18 ani in sus happy

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna. Pai o fata normal isi incepe viata sexuala 18+ dar fetele din ziua de azi cam 13+laughing. De fapt toti oamenii 18 + este sanatos sa isi inceapa viata sexualalaughing

| Dazzzie explică:

N'ai copilarie!

| Dazzzie explică:

De curiozitate, cati ani ai? da'fi si tu sincera. laughing

| RemusAndrei a răspuns:

12 ma?laughing) Ce copiii are Romanialaughing

| ralukuu a răspuns:

Atunci cand simte ea!

| maooops a răspuns:

De preferabil dupa ce a implinit 18 ani

| FataFaraSentimente a răspuns:

Poate sunt "demodata" dar eu una o sa-mi incep viata sexuala doar DUPA nunta, nicidecum inainte si asta cred ca e normal. Sunt cazuri cind altii si-o incep de virste fragede cum ar fi 12-13, isi strica doar viata si copilaria nimic mai mult. Eu consider ca o fata cumsecade ar trebui sa-si inceapa viata sexuala dupa casatorie pe la virsta de la 24 in sus =]

| OxanaBotna a răspuns:

Dupa 18 ani, atunci organele sexuale sunt bine dezvoltate si orgasmul va fi pe cinste, fundaaaaaaa

| provika4ka a răspuns:

Eu consider ca cel mai bine este atunci cind esti pregatita, dar un lucru foarte important este si virsta.De dorit peste 18, caci dupa virsta asta corpul este dezvoltat, chiar si insasi mintea omeneasca.

| stefyuk a răspuns:

Dupa 18 pentru a nu-ti strica viata.

| DarkGirl859 a răspuns:

+18

| UnMicutzAnonim a răspuns:

Pai, ar fi bine de la cam 17 ani in sus, dar e si mai bine atunci cand te simti pregatita tongue Funda? big grin