| SweetnSpicy a întrebat:

Care este vârsta potrivită să mergi pentru prima dată la ginecolog, eu am 15 și aș vrea să-mi fac un consult, doar unul de rutină. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Primul consult ginecologic se face in prima luna de la inceperea vietii sexuale. O fata virgina nu face consulturi ginecologice de rutina.

| Contrast a răspuns:

Pt a merge la un ginecolog pentru consultatie ai nevoie de un presupus diagnostic, niste simptome, necisitati(preventie, contraceptie... daca e cazul), nu o varsta anume... E bine sa vrei sa-ti faci un control de rutina, exista medici de obstretica ginecologie infantila, care consulta pana la 16 ani.

| Douapunccteunics a răspuns:

Eu am fost si la 12happy. Poti merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca poti merge pentru ca eu am 14 ani si am fost deja si daca esti virgina poti face control de rutina si e mult mai bine iti va da niste sfaturi utile mie imi era rusine sa merg dar acum m-am obisnuit deci pot sa o contrazic pe doamna care a spus ca daca esti virgina nu poti face control de rutina BA DA DOAMNA SE POATE SI EU SUNT VIRGINA SI AM FACUT TESTU FARA NICI O PROBLEMA