| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt actiunile care maresc nivelul testosteronului considerabil?

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Testosteronul este secretat in cea mai mare parte de catre testicule.Dar si femeile au testosteron si estrogen.
Daca te-ai referit la "actiuni vizuale si manuale",nu intru in detaliu.
Indicatii alimentare:alune(seleniu),ciocolata calda si cea amaruie, tare), lapte(Ca), orez brun(vit B0, stridii(Zn), carne pui(vit B6),miere,pepene(arginina),vanilie,banane(Ca,potasiu),struguri rosii si un ceai numit coltul babei.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Mancarurile picante, miscarea, ridicatul greutatilor, alergatul ....etc tot ce tine de mancat sau miscare.