| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am citit intr o revista pentru culturisti de la pro nutrition ca ejacularea creste nivelul testosteronului.
Ce credeti voi?

7 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

laughing laughing.Ce impertinenta. Ejacularea scade drastic nivelul testosteronului care isi revine abia in cateva zile.De aia nu inteleg americanii de ce e criza de testosteron in SUA(ei dau vina pe aer, soia, sticle), insa nu-si dau seama ca sunt un popor de labagii, pornografi si obsedati sexuali.Ba mai mult, ejacularea frecventa(iclusiv masturbare) scade forta si imunitatea organismului si faciliteaza inflamatiile articulatiilor.

Sfat: cauta pe net cartea bioeticianului Virgiliu Gheorghe:"Pornografia-maladia secolului 21", printre care vorbeste si de ce ti-am zis eu+cum sa scapi de masturbare si obsesia pornografiei(inclusiv beneficiul sportului).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Vezi de treabă, ejacularea nu creşte, scade nivelul testosteronului.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, bine ca am pus intrebarea asta laughing

| Autumn_2044 a răspuns:

Nu-i adevarat, dupa ce ejaculezi nivelul testosteronului scade, iar peste cateva ore este mai mult....asa ca masturbeaza de 10 ori pe zi, dar sa nu masturbezi inainte de sala, iar dupa poti, fac culturism prof si stiu despre ce vb...

| anonim_4396 explică (pentru Autumn_2044):

Ah, deci pana la urma e sau nu? stiu vreau site profesionist care explica treaba asta?