| leloup a întrebat:

Care sunt caracterele care-l diferentiaza pe un iubit dintre simplii prieteni?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Interesanta intrebare.
Eu cred ca diferenta o face atractivitatea. Prietenii sunt persoane cu care probabil nu te-ai gandit niciodata sa faci sex, sau mai ales sa ai o relatie.
Prietenii sunt persoane pe care le accepti datorita sufletului lor bun, a faptului ca sunt sinceri, te respecta si vorbesc deschis cu tine, ca te asculta, ca le pasa de tine.
Iubitul e un upgrade la fundatia care inseamna prietenul. Daca prietenul putea fi si timid, la iubit nu mai accepti acest lucru deoarece ai nevoie de o persoana puternica. Daca prietenul putea fi sarac, iubitul nu mai poate fi deoarece vrei o persoana puternica. Daca prietenul putea sa mai asculte de parinti, daca acelasi lucru il face si iubitul, e cearta mare. Etc.

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Altfel de sentimente, diferite de cele de prieten!

| forever4u a răspuns:

Cand ai un iubit pur si simplu el te vede cu alti ochii si va intelegeti altfel :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care nu stii asta singur(a)... atunci oricum nu mai conteaza urmatorii 2-3 ani.

| DaDyva1992 a răspuns:

Pai daca ai un iubit il saruti mereu il imbratisezi esti cu el fiecare secunda a vieti faceti sex stii tu chestii pe care cu prietenii nu le faci...:/