| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Voi ce ati alege dintre prieteni si iubit?

Răspuns Câştigător
| Bia:X a răspuns:

Eu cred ca ei nu m-ar pune sa fac alegerea asta dar daca ar fi sa aleg as alege prietenii deoarece ei au fost alaturi de mine mereu...(depinde de circumstante)

13 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Până acum am ales prietenii, dar încep să mă reprofilez şi să aleg iubitul. Pentru că prietenii la rândul lor au pritenă/prieten sau soţ/soţie, încep să îşi întemeieze o familie şi clar pun mai mult pret pe familie decât pe prieteni. Un răspuns cam nepotrivit pentru rubrica în care e postată întrebarea...

lolita
| lolita a răspuns:

Cel mai bun prieten este iubitul meu, in momentul de fata tinand cont de relatia nostra raman cu el.

| georgiana a răspuns:

Ca sa fie un echilibru ar trebui sa ai timp si pentru prietenii tai si pentru iubit.Nici unul nu trebuie neglijat, fiecare dintre ei sa fie constienti de importanta lor.Mai bine sa nu alegi, in caz de as alege iubitul(depinde de circumstante).

| Atotstiutorul a răspuns:

IUBITA! prieteni astia la varsta asta care ii ai tu nu iti sunt prieteni sunt niste amici!

| Tabii. a răspuns:

PRIETENII deoarece ei ti-au fost alaturi si la bine si la greu si pe ei ii cunosti bine, dar iubitul...cine stie?!thinking

| Slavic a răspuns:

Prieteni prieteni te ajuta in clipele grele si te respecta nu ca iubitul meu care sa folosit de mine, sa sarutat cu mine apoi m-a parasit!

| Majj a răspuns:

Trebuie sa ii pui in raport egal, in asa fel incat sa nu superi pe nimeni

| wildlyon a răspuns:

Daca ar fi prieteni adevarati nu te-ar pune sa alegi intre ei si iubit. Dar nici cu iubitul nu se stie cand se plictiseste...deci incearca sa il impaci si pe el si prietenii

| anonima16 a răspuns:

Nu stiu` as alege prietenii` dar si iubitul tongue

| GreenEyes a răspuns:

Eu am ales deja iubitul... si cred ca a meritat, dar depinde de circumstante.

| olimpiaherra a răspuns:

Prietenii, iubitzi sunt multi pe lumea asta dar prietenii sunt familia pe care ne-o putem alege...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi prietenii daca sunt adevarati, nu m-ar pune in postura sa decid asta. si daca as tine foarte mult la acel iubit, inseamna ca a fi si prietenul meu cel mai bun, deci iubitul in cazul de sus. dar daca iubitul ma pune sa aleg si prietenii nu au nimic de zis in asta, atunci as incerca sa imi conving iubitul pentru a fi de acord cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama