| RAY a întrebat:

Care sunt cauzele lipsei increderi in sexul opus? daca veti capata vreodata incredere in sexul opus si cum?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pleaca de la lipsa increderii in oameni, in general.
De la idei fixe si de la idei preconcepute.
Din negativism.
Cum sa capeti incredere in sexul opus?
Oferindu-le sansa sa-ti schimbe parerea.
Doar sa ai grija cui, aici depinde de tine.

| xSweetAnGeLx a răspuns:

E aiurea.
sigur raspunsul il stii deja, dar ce strica sa scriem si noi?tongue
paithinking uneori nu ai incredere pentru ca ai auzit lucruri rele despre pers resp.
sau pot fi pers care au o conceptie gresita despre pers de sexul opus(crede`ma! exista fel si fel de pers).
alte ori ti-e frica doar sa nu fi ranit, dezamagit.
sau poti sa nu ai incredere pentru ca tu ai facut lucruri rele si crezi ca poate si pers cealalta ar putea face x_X
sunt multe motive ca sa n`ai incredere.
mai sti cum ne spuneau parinti cand eram micuti? (mrg, mie mi-au spus xD) ca nu stiu cat de rea poate fi lumea. (si bla bla bla tongue) nu toti iti vor binele, din cauza asta crezi ca e mai bine doar sa nu ai incredere. sigh daaaaar nu`i atat de greu de castigat big grin din fericire (credhee hee ) suntem oameni tongue asa ca putem face multe lucruri happy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Increderea se castiga in timp, Ray! Mult timp...

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

...si se poate pierde intr-o secunda, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

hee hee
Da...si se poate pierde foarte usor. E pe muchie de cutit. - "vorbeau pisicutele intre ele. Miauuu"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Încrederea nu se pierde decât o dată."

| oprescudorin11 a răspuns:

Cauza e provocata dezastruos de familie si traditii. Suntem absolut la fel, femeie -barbat, numai ca invers, tocmai pentru complementare.La fel de cinstiti sau hoti, la fel de vicleni sau nu, etc.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil din cauza diferentelor de mentalitati, in mare parte. Barbatii au un tip de mentalitate, femeile alta. Insa, nu cred ca lipsa increderii, este cauzata in totalitate de diferentele de sex. Este si vorba de sentimente. In momentul in care intri intr-o relatie de dragoste cu cineva, vei pune in joc mai multe sentimente, decat in cazul unei pure amicitii. Exista incredere in sexul opus, in momentul in care este vorba de o simpla prietenie. In momentul in care se transforma in mai mult, va aparea si lipsa increderii, pentru ca te atasezi mai mult de persoana respectiva si depinzi mai multe de ea. La fel cum si in relatiile homosexuale, va fi vorba de lipsa incredereii, in ciuda, apartenentei la acelasi sex.
Nu cred ca exista o diferenta atat de mare intre sexe. Exista oameni si oameni. Asa cum exista femeie loiale, exista si barbati si asa cum exista barbati care insala, vor exista si femei care insala.
Cat despre mine, eu tind sa am incredere in oameni, cu o oarecare limita. In momentul in care aceste persoane imi incalca increderea, din punctul meu de vedere s-a terminat relatia si ma refer aici, la orice tip de relatie si evident, ma refer la cazurile serioase, nu la micile greseli. Personal, cred ca exista foarte putini oameni care fac rau cu intentie. Iar, de regula, genul asta de persoane, le observi de la prima vedere. In fiecare persoana, exista o doza de egoism si fiecare persoana greseste la un moment dat. Exista slabiciuni si circumstante. Eu cel putin, in momentul in care am constientizat si am acceptat ideea asta, am inceput sa vad oamenii cu alti ochi si mi-a fost mult mai usor mai tarziu.

| MiruD a răspuns:

Cauzele lipsei de incredere?
Poate sexul opus inseala. Cum mai poti avea incredere in el dupa ce face asta?
Increderea se castiga in mult timp, si se risipeste intr-o secunda!

| Keith a răspuns:

Sunt foarte multe, 3 fiind cele mai importante si anume minciuna, adulterul si gelozia excesiva, astea sunt cele mai importante din punctul meu de vedere, iar in legatura cu capatarea increderii totul depinde de sexul opus daca ii acorda sau nu inca o sansa persoanei iubite si daca totusi ii acorda acea sansa sexul opus, persoana de langa el are nevoie de tot arsenalul ca sa poata castiga increderea.Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat