| alisiapretty a întrebat:

Care sunt dezavantajele masturbarii la baieti?

16 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Copila naiva, daca nu stii informeaza-te si nu-ti posta convingerile... aici.

| RAY a răspuns:

Alisa totul depinde de cate ori o faci, daca o faci cu cap e ok ca orice lucru cu limita nu exagerat

| alisiapretty explică (pentru RAY):

Daca faci exagerat, des?

| Azµre a răspuns:

Ejaculare precoce, probleme la nivel psihic, pierderea de energie, minerale, masturbarea în exces poate duce și la hematospermie... și lista continuă.

| Azµre a răspuns:

Lasă să mint eu și tu să spui adevărul să vedem cum este. Documentează-te, masturbarea în exces are urmări destul de grave.

| Azµre a răspuns:

Foarte. Fiecare crede ce vrea cum vrea.

| Azµre a răspuns:

CItez:

"Masturbarea poate avea efect negativ asupra psihicului unei persoane. Multi oameni se simt rusinati si vinovati din cauza obiceiurilor lor de a se autosatisface. Astfel pot aparea efectele psihomatice precum dureri de cap, dureri de spate sau chiar dureri cronice.

Din punct de vedere biologic, s-a demonstrat ca practicarea onaniei in mod frecvent poate afecta creierul din cauza ca organismul va produce in exces hormoni sexuali. Este adevarat ca fiecare persoana va fi afectata diferit, unii se pot plange de dureri ale pelvisului, dureri de spate, probleme cu acuitatea vizuala, pierderea parului etc."

"Masturbarea poate avea efect negativ asupra psihicului unei persoane. Multi oameni se simt rusinati si vinovati din cauza obiceiurilor lor de a se autosatisface. Astfel pot aparea efectele psihomatice precum dureri de cap, dureri de spate sau chiar dureri cronice.

Din punct de vedere biologic, s-a demonstrat ca practicarea onaniei in mod frecvent poate afecta creierul din cauza ca organismul va produce in exces hormoni sexuali. Este adevarat ca fiecare persoana va fi afectata diferit, unii se pot plange de dureri ale pelvisului, dureri de spate, probleme cu acuitatea vizuala, pierderea parului etc."

| Azµre a răspuns:

Și cu asta ar trebui să mă sperii sau ce?

| Vi003 a răspuns:

Mana dreapta se va dezvolta mai mult ca mana stanga...Pentru stangaci, viceversa!

| presus a răspuns:

Depinde! rolling on the floor)))

| stark47 a răspuns:

Iti pierzi pofta de sex.penisul numai raspunde la fel la stimulari.(asta doar in cazul exagerari)

| TizZu15 a răspuns:

Afecteaza putin memoria. Uiti mai repede.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Daca faci in exces acest lucru poate afecta calitatea spermei si apare ejacularea precocee (0.30 sec-1 min )
De 3-5 ori pe saptamana e sanatate curata!

| Antoonel a răspuns:

Dezavantaje nu sunt deloc.
Avantaje sunt :placere; distractie si din cate am auzit, face bine si la inima laughing

| ICHBalexnunu a răspuns:

Nu se intampla numic rau dar atuci cand vai faca sex nu v mai fi atat de excitant!

| estehaos a răspuns:

Sunt doar avantaje domnisoara!