| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt riscurile ca in timpul unui act sexual sa se rupa prezervativul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Numai daca prezervativul este mare si larg pentru penisului baiataului, se poate rupe.
Un prezervativ pus corect trebuie sa fie foarte strans pe penis, fara sa faca cute sau pliuri si sa intre foarte greu cand il pune, stand ca a doua piele a lui, strans lipita.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca se rupe prezervativul riscurile sunt:
- sa ramai gravida
- sa iei toate bolile cu transmitere sexuala, pe care baiatul la are

| gogugogugogu a răspuns:

Depinde de calitatea lor si de modul de manipulare. Ca sa cresti siguranta, foloseste-l impreuna cu metoda calendarului.

| bobozz a răspuns:

Fai dar peste tot te bagi