| nobody_9468 a întrebat:

Care sunt riscurile sexului anal? Poti ramane gravida daca-si da drumul in tine prin anus?
Si fara jigniri daca este posibil...

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

De rămas gravidă, nu cred că este cazul. Sunt foarte, foarte rare situaţiile în care rectul comunică (dintr-o anumalie genetică) cu vaginul şi dacă erai într-o asemenea situaţie ţi-ai fi dat seama până acum. Deci făcând sex anal, nu rămâi gravidă, dar există alte riscuri: bolile cu transmitere sexuală, leziunile anale - în special cele care vizează pereţii rectului. Totuşi, cu o bună lubrifiere în prealabil, eventual adoptarea unei poziţii cât mai favorabile penetrării (pe spate cu picioarele aduse peste cap), şi cu multă atenţie, poţi avea parte de un sex anal plăcut. Trebuie însă tratată zona cu multă răbdare - o penetrare rapidă, fără lubrifiere şi relaxare, te poate duce direct la spital. Eu îţi recomand să te joci tu mai întâi cu degetele, apoi cu un dildo şi abia când te simţi suficient de pregătită să treci la sexul anal cu parteneri. Succes!

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic nu se poate sa ramai insarcinata. Dar daca nu te speli repede si corect si ajunge sperma pe vulva, exosta o mica posibilitate de sarcina.
Riscurile sunt legate de infectii (pentru el daca nu foloseste prezervativ), de fisuri anale, hemoroizi pentru ea. Se recomanda ca fata sa faca clisma inainte de fiecare contact sexual (exista la farmacie aparatul necesar). Este obligatorie folosirea prezervativului si a unui lubrifiant.

| wildthing a răspuns:

Stai linistita, poti sa inghiti cata sperma vrei pe sub coada, ca nu vei ramane gravida. In schimb, vei ramane proasta ca noaptea. laughing

| lyrics a răspuns:

Riscuri...
nu poti ramane insarcinata.
dar poti lua nenumarate boli
si nu se merita

| koshmarul a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata in acest caz? a fost cu jigniri? fundita plizzzzzz.

| chandnisharma a răspuns:

Se poate prelinge lichidul spre vagin...deci e periculos

| Dek a răspuns:

Nu da mei cratita o saptamanarolling on the floorrolling on the floor

| alexgogo a răspuns:

Si daca tot o faci, fa-o ca profesionistii. cu clisma.

| eugem35 a răspuns:

Doamne cati inculti

Răspuns utilizator avertizat
| Alëxąndŕą a răspuns:

Sunt cateva riscuri, dar nu este niciunul daca tu folosesti un prezervativ it recomand: Love Plus sau Durex Love Plus Clasic a da ia-ti si un lubrifiant am 11 ani nu vreau funda daio lui Brijela ea merita happy

| мełıššα a răspuns:

Deci `
Ramai gravida cand penisul este introdus in vaginul tau happy si se unesc ovulul si spermatozoidu Nu cred ca in funduletu tau se pot uni unvulul si spermatozoiduwinking ia mai gandeste`te laughing

| мełıššα a răspuns:

Ovulul· scuza`tihee hee

| Rio a răspuns:

Este imposibil! riscuri sunt si de o faci normal. riscurile sunt la fel!