| clarraxdxs a întrebat:

Care sunt șansele ca o femeie sa rămână însărcinată dacă are contact sexual în prima zi de menstruație? Bănuiesc ca unele foarte mici.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse de sarcina zero, dar sanse de infectie sau hemoragie: foarte mari.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sansele cele mai mari sunt cu o zi înainte, în ziua ovulației și la o zi după aceasta. În rest exista șanse, dar nu mari.

| Floridori a răspuns:

Prima zi a ciclului ar fi una fertila doar daca ciclul ar avea lungimea totala de 18 zile, sau mai putin, ceea ce este putin probabil, majoritatea ciclurilor avand lungimea de peste 20 de zile.

Răspuns utilizator avertizat