| VampireDeea144 a întrebat:

Carei diferenta dintre un thriller (Sau cum se scriechatterbox) si un film horror?

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Thriller`u este mai slab in sensul ca sunt cenzurate anumite parti care ar dezgusta pe public si nu are efect atat de mare la acesta. iar filmul horror este facut special sa tina publicul in tensiune sa-l sperie si sa `l surprinda. nu se evita partile shocante. urmareste mai multe efecte speciale. sper ca ti-am fost de ajutor happy

5 răspunsuri:
| xXCrystyanXx a răspuns:

Din cate stiu eu thrillerul este in fel de actiune dusa la extrem.Adica actiune la greu, mafie, etc.Film horror e ala cu monstrii, zombie, vampiri si ce mai sunt pe acolo. Oricum diferenta e ca la un film horror te sperii

| WhatMeanLove a răspuns:

Sunt aceleasi lucruri dupa mine!

| bteodor a răspuns:

Din cate am observat eu filmele thriller au cam mereu un final nefericit sau raul nu am fost infrant in totalitate...Pe cand filmele horor te sperie foarte tare(daca ai caracterul slab) dar au cam mereu un final fericit (nu toate)sau binele castiga in mare parte.

| trollface a răspuns:

Thriller o canta Michael Jackson.

| pinkpanther_2771 a răspuns:

THRILLER s.n. Roman, piesă de teatru sau film (cu intrigă poliţienească) cu multe crime, cu scene violente, care provoacă stări emotive puternice lectorului sau spectatorului, ţinîndu-l într-o tensiune permanentă prin tehnica suspansului. pl. -e

HORROR [HÓRĂR] s. n. gen artistic (film, roman) care stârneşte groază. (< engl. horror)