| gritt a întrebat:

Cat ati suferit cel mai mult dupa o persoana? Cat e normal sa suferi dupa o relatie esuata sau un crush?

12 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

2 ani, în adolescență. Aveam o altă mentalitate pe atunci.
Momentan, nu sufar si nu as face asta pentru vreo persoană pentru ca n-are rost.
Daca este sa suferi dupa el sau ea, nu este persoana pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am suferit deloc, fiindca eu am rupt relatiile, cand mi-am dat seama ca sunt toxice, sau nu suntem compatibili.

| Freya1 a răspuns:

Am suferit si dupa si in timp ce am fost cu o persoana.
Chiar dacă e greu si aiurea de crezul cel mai mult am suferit după o îndrăgostește de pe la 12 ani laughing.Iar acest lucru ma amuza foarte tare pentru ca am mai avut după ce am crescut o relație de 8 ani si la aia am suferit mai putin decat la o copilărie.Ciudat cum functioneaza viata.
Păi o suferință poate tine si ani de zile.

| LoveSleep a răspuns:

N-am suferit niciodată după cineva.

După un crush nu e normal sa suferi deloc, pentru ca n-ați fost împreună.

După o relație eșuată poți sa te simți nașpa câteva luni. După asta, cred ca se numește ca îți plângi de milă.

| gritt explică (pentru LoveSleep):

Dupa crush suferi pentru ca realizezi ca nu poate fi nimic intre voi sad

| Marius22222222222 a răspuns:

Inca o fac..de prin ianuarie.si va mai dura muuuult si binecrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ești normala.
Nu exista persoana care sa sufere mai mult și din motive penibile mai mare ca mine.am suferit 1.5 ani pentru că mi-a dat o pustoaica cu 7 ani mai mica block pe Facebook.
Da nu așa suferita dinaia cu lacrimi de crocodil, mai ceva că îmi lu-am batistele.
Ultima a fost și mai și, am primit un refuz și încă nu m-am recuperat de la el, probabil și de la ăla am plâns vreo săptămână.

| FantasyBoy a răspuns:

Depinde enorm in ce a constat efectiv acea relatie, suferinta poate dura intre o zi si o eternitate, iar daca vb. de crush, timpul de revenire ar trebui sa fie...5 minute, desigur daca esti rational si cat de cat matur din punct de vedere psihosexual.

| Tatsel a răspuns:

Dupa o relatie de minim 6-12 luni poti "suferi" o viata.
Dupa un crush, il/o uiti complet.

| faranumeok77 a răspuns:

Niciodata nu vom sti, cu siguranta, de cat timp avem nevoie sa trecem peste o despartire. Depinde de fiecare dintre noi, de sentimentele pe care le-am investit in relatie, de ceea ce am simtit si poate inca mai simtim fata de cel pe care l-am iubit sau il mai iubim. (cred ca maxim1-2 luni)