| AndreeaDeea002 a întrebat:

Cât de mult doare prima data?

Răspuns Câştigător
| pinkyypromise a răspuns:

Depinde de organismul tau, insa daca iubitul tau te ia incet, cu un preludiu exagerat de lung, e grijuliu, tandru, eventual sa-si foloseasca degetele pentru a "obisnui" intai locul, va fi bine. In orice caz, durerea e suportabila. Mai important e sa o faci cu cel pe care il iubesti si simti ca te merita. Neaparat. Macar prima data, sa nu ai regrete care iti vor influienta toata viata sexuala.

La mine a fost o durere suportabila, simteam un fel de usturime mai intensa. Eu nu am sangerat prima data( nu toate fetele sangereaza), insa au aparut micute sangerari a doua si a treia oara. M-a durut primele 4-5 dati, dupa devenea din ce in ce mai bine, si decurgea totul normal. In plus am avut norocul sa dau peste o persoana minunata, care a facut orice sa-mi fie mie bine, si chiar sper sa ai si tu parte de un om minunat:*

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul are grija sa-ti faca un preludiu bun, nu doare deloc, putand chiar sa te bucuri de sex sis a simti un pic de placere.
Daca baiatul este nestiutor sau nesimtit, sarind direct pe tine, fara ca in prealabil sa-ti faca un preludiu bun, obtinandu-ti un orgasm clitoridan ( ca sa fii umezita perfect si excitata), atunci o sa ai dureri mari si vei simtii repulsie fata de sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea care apare/exista pe parcursul sexul de dezvirginare, poate sa fie de la extrema, groaznica sau chiar insuportabila incat dezvirginarea sa NU se poata realiza din prima incercare. Acest lucru se intampla in cazul fetelor care niciodata nu si-au masturbat ''pasarica'' intravaginal prin ''degetica'' sau prin o alta metoda de autosatisfacere. In schimb in cazul fetelor care au practicat masturbarea intravaginala chiar si doar ocazional, dar mai ales in cazul fetelor care s-au masturbat in mod constant si astfel au reusit sa elimine rigiditatea muschilor si fiindca in plus muschii vaginului devenind mai elastici permit vaginului sa se largeasca intr-o oarecare masura dupa grosimea penisului, insa fara sa mai apara disconfortul sau durerea prea intensa care in general este specifica si ''insoteste'' actul sexual de dezvirginare.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de fată, de cât de lubrifiată este.
Nu la toate fetele e la fel.

| Plato a răspuns:

Tine de o serie de factori, nu e mereu la fel.

| Goete a răspuns:

Prima data cand cazi, invatand sa mergi pe bicicleta?
Prima data cand persoana iubita iti i toarce spatele si pleaca?
Prima data cand ramai corigent(a)?
La nici o intrebare nu exista un raspuns sablon, valabil pentru toti.
Nici la intrebarea ta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde de fata, de himenul ei.

| 90210 a răspuns:

Pe mine nu m-a durut. Intr-adevar am simtit o usturime usoara pentru ca pielea din jurul vaginului era extinsa pentru prima data, dar nu m-a durut. N-am avut nici sangerari. Sfatul meu este ca preludiul sa dureze 5-10 minute inainte de penetrare pentru a putea fi pregatita. Daca te doare atunci cand incearca sa te penetreze poti sa folosesti lubrifiant. Foloseste unul pe baza de apa (cele de la Durex sunt foarte bune) pentru ca cele pe baza de ulei pot afecta prezervativul. Iubitul tau va trebui sa aiba rabdare si sa nu te grabeasca.

| Gofigi a răspuns:

Plăcerea depășește durerea

| Goete a răspuns (pentru Gofigi):

La dezvirginare? De cate ori te-au dezvirginat :p?

| Gofigi a răspuns (pentru Goete):

Speriați tata degeaba facă doare atât de tare de ce sunt atât de puține fete virgine

| Goete a răspuns (pentru Gofigi):

Si daca doare o nastere pentru mama, de ce te-ai mai nascut si tu?

| oricine1999 a răspuns:

Depinde si de marimea penisului, si de fata. Fiecare cu felul lor...

| Austina345 a răspuns:

Heei! Eu cred ca depinde de la fata la fata. Sunt fete carora nu le curge sânge si nu simt o durere prea mare si sunt fete. ca mine. credlaughing a usturat de imi venea sa bocesc acolo. m-a durut zona aia vreo cateva zile. dar va trece repede si dupa te vei simti de nedescris. Important e sa vorbesti cu iubitul tău, sa fie blând și răbdător. Sper sa nu patesti ca mine laughing ai grija de tineee!