| cosmo123 a întrebat:

Cat de repede se poate rupe/crapa un prezervativ? si de obicei se aude un zgomot cand se sparge?

Răspuns Câştigător
| kittyshor a răspuns:

De multe ori fata simte cand se rupe, dar cel mai ok este sa va uitati la el din cand in cand, cand schimbati pozitia

8 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Prezervativul se poate rupe destul de usor sau destul de greu in conditiile in care nu e folosit cum trebuie. Marca e importanta desigur dar Durex nu e tocmai o marca de top la nivel mondial ci doar un fel de mercador caruia i s-a facut reclama la greu.

Prezervativele se rup de la frecare, de la defectele minore din fabricatie care din cauza frecarii se transforma in rupturi (pori in latex sau zone mai subtiate), si din cauza marimii.

Practic prezervativul nu e lubrifiat suficient si e musai sa se utilizeze un lubrifiant pe baza de apa sau orice lubrifiant special pentru sex. Daca folosesti creme si alte bazaconii prezervativul se poate rupe si din cauza asta.

Apoi prezervativul se rupe cand e ales prea mic pentru dimensiunea penisului. Impingerea constanta a capului penisului in portiunea ingusta a prezervativului va duce la rupere in multe cazuri.

Nu se aude dar ar trebui sa se simta mai ales daca ruptura se produce in varf.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un prezervativ de calitate si folosit corect nu se rupe

| neutrino a răspuns:

Daca-l umfli ca si pe un balon atunci se poate sparge cu mare zgomot.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bubuie de vibreaza geamurile, si incepe sa improste peste tot, trebuie sa-l bagi repede sub plapuma, altfel zugravesti camera.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Se trezeste tot blocul+sobolanii din subsol, ai grija.

| CapitanulEvident a răspuns:

Da, se aude sunetul "pensie alimentara"

| sjgdhsa a răspuns:

Da, negociere cu gagicata de pensie alimentara!