| lilialiliac161298 a întrebat:

Hey salut...
am mai dat intrebare de genul acesta.dar inca sunt ingrijorata.

am avut nu demult ciclul menstrual dar nu era ca de obicei...toata saptamina a fost o culoare maronie...
nici o picatura de rosu...

mentionez ca am implinit 2 ani de cind am ciclul.

am relatii sexuale foarte des...dar cu prezervative.(durex,dolphi, vizit)

cum credeti...e posibil cumva sa ramin insarcinata?

cit de repede se poate rupe un prezervativ? sau macar se simte cind se rupe?
daca a avut vreo gaura mica?
ce ma fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incep prin a-ti atrage atentia ca perioada de sangerare se numeste MENSTRUATIE iar expresia de CICLU MENSTRUAL (ciclu) se refera la un lucru care se repeta periodic, ciclic. In cazul in care sexul este mereu protejat, probabilitatea de a se forma o sarcina este extrem de mica, practic egala cu 2-3% cat este diferenta de protectie fata de idealul de 100% in cazul prezervativului. Prezervativul se rupe doar daca nu este montat corect pe penis. In timpul procesului de fabricare sunt verificate electronic si probabilitatea de a exista o gaura in prezervativ este teoretic imposibila. Multa sanatate.

1 răspuns:
| lilialiliac161298 explică:

Da cu menstra mea ce a fost?
de ce era maronie?