| inger02 a întrebat:

Cat de sigure sunt anticonceptionalele? as dori mai multe informatii! funda si vot

Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Buna, eu le folosesc de un an, sunt 99%sigure, dar daca le combini cu unele medicamente exista riscul sa ramai insarcinata, si nu le lua dupa ureche, mergi la medicul responsabil cu planingul familial, si dupa un chestionar, iti va prescrie anticonceptionalele potrivite, dupa istoricul vietii tale, si dupa varsta pe care o ai!
http://www.sfatulmedicului.ro/......onale_1186

3 răspunsuri:
| Biciusca_Dorina_1996 a răspuns:

Nu exista nici o metida de contraceptie 100% sigura insa anticonceptionalele sunt o metoda des folosita si de multe ori cu rezultate pozitive. Folosirea lor pe termen lung poate provoca malformatii la o eventauala sarcina, si scade fertiliatea. eu cred ca cel mai ok e sa il folosesti doar daca nu mai alta varianata

| DNSK a răspuns (pentru Biciusca_Dorina_1996):

Sa stii! o patit-o ruda unu-i prieten de al meu, si ala mic are problema atat locomotorii cat si psihice! i s-a zis ca din cauta anticonceptionalelor, da nu vroia sa renunte la sarcina. e out of the world cel mic! nu judeca nu se descurca singur nu nimic! mna.fiecare cu ale lui! eu unu sunt impotriva lor

| esco a răspuns (pentru Biciusca_Dorina_1996):

Cam comunista laughing